Логістичні проблеми в портах Одеси стримують ринок олійних

Агро Транспорт 22.12.2025    17:47

Складна ситуація у портах Одеси та проблеми з логістикою обмежують активність у секторі олійних культур в Україні, повідомило інформаційно-аналітичне агентство "АПК-Інформ".

"Ракетні атаки російської армії на українські порти, пошкодження терміналів, складів та іншої інфраструктури стане причиною скорочення відвантажень у найближчі місяці і може дестабілізувати ситуацію на світовому аграрному ринку", – пояснили аналітики.

Вони зазначили, що минулого тижня на українському експортному ринку соєвих бобів призупинився ріст цін, що було обумовлено як ракетними атаками на порти, так і тиском з боку світового ринку, при тому, що попит на українську сою залишався досить високим, а темпи експорту у першій половині грудня зростали.

Експерти додали, що ціни попиту на ГМ сою в українських портах поки що залишалися на максимальних рівнях з серпня 2024 року – $420-425 за тонну (СРТ-порт).

"Євросоюз остаточно відклав ще на рік впровадження регламенту EUDR, що дозволить компаніям збільшити поставки сої та соєвого шроту у даному напрямку", – прогнозують в "АПК-Інформ".

Теги:   порт Одеса олія логістика Переглядів:   146

Читайте також:

22.12

Україна збільшила експорт яєць на 67% за 11 місяців

22.12

“Астарта” модернізує молочні ферми у межах програми реконструкції

22.12

Держстат зафіксував спад агровиробництва у більшості регіонів