Антон Барановський: Фактори інвестиційної привабливості України

Думки 11.11.2014    13:20 Першочерговим кроком для уряду зараз є необхідність формування інвестиційно привабливого обличчя України. Також зазначу, що разом із приходом іноземного капіталу країна буде отримувати сучасні технології, бізнес-процеси та розробки. Відповідно уряд на деякий час має стати успішним маркетологом та піарщиком, для того щоб вдало продавати сильні сторони нашої країни. Які ж вихідні конкурентні переваги на сьогодні має Україна і чим варто заманювати іноземний капітал?

1. Одним із самих важливих показників в системі світової конкуренції є запаси сировини, якими володіє країна. Запаси корисних копалин в Україні – це наша сильна сторона, яку необхідно вміло використовувати. Наприклад, згідно дослідження Citigroup Inc. та Геологічної служби США поклади рудних (металічних) корисних копалин в Україні оцінюються в 510 млрд. дол., що дозволяє нашій країні зайняти 4 місце в світі за цим показником. Величезні запаси сировини при низьких темпах її освоєння та розробки однозначно будуть приваблювати іноземних інвесторів.

2. Сприятливі умови ведення сільського господарства. Крім чудових кліматичних умов в Україні сконцентровано близько 25% світового запасу чорноземів. Цей факт, наприклад, у 2014 році дозволив країні зайняти 2 місце у світі по експорту зернових, війти у топ 10 по виробництву цукру, рослинного масла та картоплі. Нагадаю, що з усіх видів ґрунту чорноземи дають найбільший врожай при правильній обробці.

3. Показник індексу людського розвитку, який включає у себе рівень життя, грамотності, освіченості і довголіття як основних характеристик людського потенціалу. У 2013 році за цим показником Україна займала 78 місце серед 186 країн. Але оскільки цей показник інтегральний і враховує ряд факторів, то, наприклад, за рівнем освіченості українці стабільно входять в топ 30 світових країн, а за тривалістю життя вже займаємо останнє місце в Європі. Рівень грамотності та освіченості населення навіть не європейська, а світова конкурентна перевага нашої країни. Окрема увага тому фактору, що за рівнем володіння населенням англійською мовою Україна займає 27 місце в світі.

4. Показники рівня розвитку науки та технологій. Згідно даних The Good Country Index у 2014 році по рівню розвитку науки та технології Україна зайняла 13 місце у світі, що відповідним чином впливає на рівень розробок та інновацій в різних секторах економіки, зокрема в IT-cекторі.

5. Низький рівень середньої заробітної плати. Після девальвації національної валюти у 2014 році на більш чим 75% середня заробітна плата у доларовому еквіваленті стала найменшою у Європі і складає близько 320 дол. З однієї сторони це низький рівень купівельної спроможності населення, а з іншої - дешева робоча сила робить привабливим варіант розміщення в країні виробництва та промисловості.

Саме ці 5 факторів сьогодні складають конкурентну перевагу України в боротьбі за міжнародний капітал і саме на них має будуватись урядова інформаційна компанія по залученню інвесторів. Також кожен із цих факторів дає підказку, які сектори економіки варто розвивати в першу чергу: металургійну промисловість, сільське господарство, IT-сектор та сферу послуг.


Теги:   Україна Антон Барановський Переглядів:   1452

Читайте також:

27.05

Основні економічні індикатори першого квартал 2024 року України та світу від Experts Club

26.05

Серйозною загрозою для компаній із виробництва продуктів харчування є перебої в роботі бізнесу

21.05

Україні потрібно більше гуманітарної допомоги, але її обсяги скорочуються - ООН