Основні економічні індикатори першого квартал 2024 року України та світу від Experts Club

Ринки Думки 27.05.2024    21:37

У статті зібрано та проаналізовано основні макроекономічні індикатори України. У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про захист інтересів суб'єктів господарювання в період дії воєнного стану або стану війни" Державна служба статистики України призупиняють публікацію статистичної інформації на період дії воєнного стану, а також упродовж трьох місяців з моменту його завершення. Винятком є публікація інформації про індекс цін споживачів, окремої інформації за статистичними показниками 2021 року та за період січень-лютий 2022 року. У статті проаналізовано відкриті дані від Держстату, Нацбанку, аналітичних центрів.

Кандидат економічних наук, засновник аналітичного центру Experts Club Максим Уракін представив аналіз макроекономічних тенденцій в Україні та світі, що ґрунтується на офіційних даних Держстату України, НБУ, ООН, МВФ і Світового банку.

Макроекономічні показники України
Максим Уракін навів дані Національного банку України про поліпшення фінансової ситуації у 2023 році, як порівняти з 2022, і прогноз на 2024 рік. 
"Оптимістичні прогнози щодо міжнародного фінансування, відновлення логістичних ланцюжків, сезонного пожвавлення бізнесу та зростання внутрішнього попиту, а також уповільнення інфляції сприяли позитивним очікуванням щодо стабілізації економіки в найближчому майбутньому. Однак стримувальними факторами залишаються пошкоджена енергетична інфраструктура, зростаючі витрати на логістику та оплату праці, а також брак кваліфікованого персоналу внаслідок демографічних чинників", - наголосив Уракін.
Експерт зазначив, що серед ризиків для економіки також залишається можлива інтенсифікація військових дій у літній період і нестабільність надання міжнародної допомоги.
"Базовий сценарій розвитку макроекономічної ситуації в країні передбачає подальше проведення виваженої монетарної та фіскальної політики з акцентом на підтримання фінансової стабільності. Україна має послідовно виконувати свої зобов'язання в рамках програм співпраці з міжнародними партнерами, що призведе до зростання показника державного боргу відносно ВВП.", - зазначив економіст.

Перспективи Глобальної Економіки
Максим Уракін також проаналізував світову економіку, відзначаючи незначне поліпшення ситуації щодо попереднього прогнозу. 
"Зростання глобальної економіки 2024 року може незначно перевищити рівень минулого року, оскільки останніми місяцями темпи підйому в таких країнах, як Індія, Китай і США. Однак відновлення світової економіки, як і раніше, стримується геополітичними конфліктами, протекціоністською політикою великих держав і стійкою інфляцією", - пояснив експерт.
За словами експерта, зростання глобального ВВП найімовірніше залишиться на рівні 2,9% - 3,2% цього року і лише незначно прискориться до 3,4% наступного 2025 року. 
Для України основними викликами в найближчі роки залишаться необхідність відновлення України після війни та управління державним боргом.

Теги:   економіка Уракін Experts Club Переглядів:   112

Читайте також:

24.06

АМКУ розгляне заяву про дозвіл на придбання понад 50% у "СК Грінвуд Лайф Іншуранс"

24.06

У акціонерів страховика "Грінвуд Лайф Іншуранс" може поміняти розподіл часток

24.06

Більш ніж 76 % громадяни України негативно відносяться до Ірану - дослідження.