В Україні вже зібрано 100 тис. тонн урожаю зернових - Мінагрополітики

Агро 25.06.2024    07:22

В Україні вже зібрано понад 100 тис. тонн зернових урожаю-2024, повідомив в ефірі єдиного національного телемарафону виконувач обов'язків міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

"За даними на попередній четвер було 50 тис. тонн. Уже сьогодні можна говорити про понад 100 тис. тонн. Основні культури, з яких починається збиральна, це ячмінь - як озимий, так і частково ярий, - а також горох і пшениця", - сказав він.

За словами в.о. міністра, Мінагрополітики поточного року прогнозує врожай зернових і зернобобових культур на рівні 56 млн тонн.

"Це попередній прогноз. Природно, більш чітка цифра буде пізніше. Але це непоганий показник з урахуванням того, що в країні, на жаль, третій рік повномасштабного вторгнення", - підкреслив Висоцький.

Він констатував, що по зернових культурах спостерігається скорочення виробничих площ, що пов'язано зі зміною сівозміни. Водночас, під олійними культурами площі розширено.

"Якщо ми говоримо про ріпак, соняшник, сою, то в нинішньому році очікується виробництво понад 20 млн тонн, можливо навіть у межах 22 млн тонн", - зазначив в.о. міністра.

Він додав, що олійні культури мають меншу врожайність з гектара, проте їхня вартість вища, ніж у зернових. Це дасть змогу отримати українським аграріям показники врожаю не менші, ніж у попередні роки.

"Українські аграрії збирають урожай із 80% сільгоспплощ, оскільки 18-20% сільгоспугідь тимчасово перебувають в окупації. Водночас усі підконтрольні Україні сільгоспземлі повністю засіяні", - резюмував в.о. міністра агрополітики.

Теги:   зерно урожай Переглядів:   157

Читайте також:

16.07

Україна вичерпує квоти на постачання меду, кукурудзи та курятини в ЄС

16.07

Урожайність озимих в "АгроВісті" нижча за торішню

15.07

Україна почала постачання органічного проса до США