"ТАС-Дніпровагонмаш" скоротив чистий прибуток за невеликого зниження виручки

Транспорт 25.06.2024    11:00

Велике вагонобудівне підприємство України ТОВ "ТАС-Дніпровагонмаш" (ДВМ, Кам'янське Дніпропетровської обл.), контрольоване фінансово-промисловою групою "ТАС" бізнесмена Сергія Тігіпка, завершило січень-березень 2024 року з чистим прибутком 7,17 млн грн, що в 5,2 раза менше, ніж за той самий період 2023 року.

Згідно з проміжною звітністю компанії, оприлюдненою в понеділок у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), її чистий дохід у першому кварталі скоротився на 4,4% - до 379,24 млн грн.

Компанія знизила валовий прибуток на 42,4% - до 34,26 млн грн, отримавши 9,31 млн грн операційного прибутку (в 4 рази менше).

У звіті зазначається, що за звітний період випущено 177 вагонів, що становило 28% загальноукраїнського випуску вантажних вагонів. Серед основних конкурентів - Крюківський вагонзавод, ОМЗ "Карпати", заводи "Укрзалізниці".

Реалізовано підприємством 157 вантажних вагонів (у першому кварталі 2023 року кількість не вказувалася) за середньою відпускною ціною 2,162 млн грн.

Основні клієнти - ТОВ "Оверфуд", "Вестстар груп", "Укррос-транс".

За даними компанії, сума експорту становила 1,6 млн грн (0,4% в обсязі продажів).

"Російська агресія кардинально змінила вантажну базу залізничної логістики в Україні, і, як наслідок, вантажні перевезення скоротилися більш ніж удвічі. Найбільша питома вага скорочень припала на вантажі гірничо-металургійного, паливно-енергетичного комплексів і будівництво", - нагадує компанія.

"ТАС-Дніпровагонма" зазначає, що в першому кварталі поточного року на ринку вагонобудування тривало зниження попиту на вагони.

Серед причин - скасовані у 2021 році обмеження граничних термінів експлуатації вагонів, погіршення роботи "Зернового коридору" в портах Великої Одеси через постійні загострення, блокада з боку учасників ринку агропродукції європейських країн західних прикордонних переходів, збільшення терміну обігу рухомого складу через брак тягового рухомого складу в АТ "Укрзалізниця" внаслідок значного зносу.

Як повідомлялося, на початку 2023 року група "ТАС" стала стратегічним інвестором вагонобудівного СП TransAnt GmbH австрійських voestalpine і ÖBB Rail Cargo з часткою 40%, а навесні 2024 року стала мажоритарієм TransAnt, збільшивши частку до 61%.

У жовтні 2023 року "ТАС Дніпровагонмаш" відвантажив перші полегшені модульні вантажні вагони (MultiBOX) для експлуатації на залізницях Євросоюзу, а до кінця року вже мав у своєму розпорядженні повноцінну лінійку вантажних вагонів-платформ для ринку ЄС.

За словами Тігіпка, "ТАС Дніпровагонмаш" планує продавати до 100 вагонів на експорт до Європи, при цьому в середньому ціна вагона становитиме близько EUR100 тис.

Цього року компанія планує інвестувати 100,2 млн грн у розвиток європейського напрямку (на придбання обладнання): на перший квартал заплановано 4,8 млн грн інвестицій, другий квартал - 7,4 млн грн, третій - 62,8 млн грн, четвертий - 25,2 млн грн.

Планується також у поточному році 15 млн грн інвестувати в енергозбереження, 20 млн грн становитимуть інші інвестиції (сертифікація, випробування, розробка нормативної документації).

Як повідомлялося, підприємство у 2023 році випустило 378 вантажних вагонів (зокрема для ринку ЄС), що на 34,8% менше, ніж у 2022 році, реалізація скоротилася на 40,6% - до 370 од.

Чистий дохід від реалізації вагонів та іншої продукції скоротився на 2,8% - до 1 млрд 77 млн грн, чистий прибуток зріс незначно - до 49,2 млн грн.

Групу "ТАС" засновано 1998 року бізнесменом Тігіпком. Сфера її бізнес-інтересів охоплює фінансовий сектор (банківський і страховий сегменти) та аптечний, а також промисловість, нерухомість, венчурні проекти.

Теги:   прибуток виручка ТАС-Дніпровагонмаш Переглядів:   167

Читайте також:

12.07

Продаж автомобілів у Китаї зріс на 6,1%

12.07

Канада виділяє до $285 млн на підготовку українських пілотів F-16

10.07

Volkswagen погіршив прогноз рентабельності через закриття заводу Audi