Українці з початку 2024 року придбали 200 будинків за програмою "єОселя"

Нерухомість 19.06.2024    17:29

Українці з початку 2024 року придбали 200 будинків за програмою пільгового кредитування "єОселя", повідомили в пресслужбі Української фінансової житлової компанії ("Укрфінжитло").

Як повідомляють у релізі, із січня 2024 року в межах "єОселі" можна придбати не лише квартири, а й приватні будинки, таунхауси та дуплекси з розрахунку 62,5 кв. м на позичальника плюс 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї. Вимоги щодо дати введення в експлуатацію будинків такі самі, як і для багатоповерхових будинків.

Важливою умовою для приватних будинків є також земля, на якій він розташований. Для купівлі за "єОселею" вона має належати виключно до земель житлової та громадської забудови. Дачні та садові будинки, розміщені на дачних і садових ділянках, а також будинки, розміщені на земельних ділянках с/г призначення, недоступні для оформлення іпотеки.

За даними "Укрфінжитла", на 19 червня видано кредити 10 893 учасникам на суму 17,238 млрд грн.

Програма доступного іпотечного кредитування "єОселя" запрацювала в Україні з жовтня 2022 року. На пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла можуть претендувати військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки й оборони, медпрацівники, педагоги, наукові працівники.

З 1 серпня 2023 року подати заявку на участь у програмі "єОселя" під 7% можуть ветерани війни, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.

У програмі беруть участь вісім банків-партнерів: державні Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Сенс Банк, а також банк "Глобус", Sky Bank і АТ "Банк Кредит Дніпро".

Теги:   будинок єОселя Переглядів:   218

Читайте також:

12.07

АМКУ надав дозвіл "Ковальській" придбати будівлю Київського лікеро-горілчаного заводу

12.07

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 36,6%

11.07

Литва виділила 1 млн євро для відновлення "Охматдиту" та інших медзакладів України