Кабмін планує затвердити Стратегію відновлення малого та середнього підприємництва

Ринки 12.06.2024    17:22

Кабінет Міністрів України орієнтовно на початку липня поточного року може затвердити Стратегію відновлення малого та середнього підприємництва (МСП) до 2027 року, повідомив заступник міністра економіки Олексій Соболєв.

"Приблизно три тижні залишилося до того, як вона (Стратегія - ІФ-У) буде затверджена. Зараз тривають консультації. Ми багато побажань (міжнародних партнерів - ІФ-У) імплементували в Стратегію, і відновлення МСП це не просто зусилля уряду - це спільні зусилля. Ми можемо створити один документ для всіх із переліком пріоритетів, ідей для координування, і наступна фаза - це створення альянсу МСП різних країн для реалізації стратегії. І один з інструментів - це ФРП (Фонд розвитку підприємництва)", - сказав він у рамках Конференції з відновлення України (URC2024) у Берліні в середу.

Заступник міністра економіки зазначив, що в рамках реалізації Стратегії планується близько 100 заходів, які включають інструменти, такі як бізнес-гранти, інструменти навчальних програм, пошук партнерів для підприємств, страхування ризиків.

«На наступні роки планується EUR8 млрд фінансування, і це реалістично - якщо подивитися на програми партнерів в Альянсі МСП, то це практично той самий рівень», - зазначив Соболєв.

Він нагадав, що в результаті реалізації Стратегії до 2027 року частка МСП у загальному обсязі доданої вартості збільшиться до 75% (з 70% у 2020 році), і буде створено «багато нових мікробізнесів (із кількістю працівників понад два)».

Відповідаючи на запитання, яка міжнародна допомога насамперед необхідна Україні для реалізації Стратегії, Соболєв зазначив, що насамперед необхідний доступ до фінансування, а також технічна допомога.

«Деякі із заходів для нас інноваційні, деякі потребують додаткових ресурсів і, звичайно, потрібна координація з партнерами», - наголосив заступник міністра.

Як повідомлялося, Стратегія відновлення МСП до 2027 року передбачає вдосконалення держполітики у сфері розвитку та підтримки МСП шляхом створення умов для сталого розвитку та цифрової трансформації, полегшення доступу до фінансування, підтримки зростання суб'єктів МСП на внутрішніх і зовнішніх ринках.

Проєкт Стратегії включає три стратегічні напрями - відновлення, легкість ведення бізнесу та доступ до ринків; цифрова трансформація та підприємницька екосистема; доступ до ресурсів, інтеграція та конкурентоспроможність.


 

Теги:   Кабмін відновлення підприємництва Переглядів:   216

Читайте також:

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ

14.07

Посол Франції зустрівся з українськими атлетами і пара атлетами

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ