Міністерство освіти України презентувало новий порядок прийому до вишів у 2023 році

Ринки 20.01.2023    11:40 Міністерство освіти і науки презентувало проєкт порядку прийому до вишів у 2023 році на основі вдосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ).

"Сьогодні єдиним інструментом вступу є зовнішнє незалежне оцінювання, але зважаючи на безпекову ситуацію, ми моделюємо максимально безпечний вступ, зважаємо на думку батьків і абітурієнтів, і подаємо на розгляд Верховної Ради спільно узгоджену модель прийому в рамках удосконаленого національного мультипредметного тесту щодо вступу 2023 року", - сказав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет на брифінгу щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в п'ятницю.

Зокрема, удосконалений національний мультипредметний тест складатиметься з двох обов'язкових предметів: українська мова та математика, а також одного предмета на вибір: історія України, іноземна мова (англійська, французька, німецька або іспанська мова), фізика, хімія або біологія (зробити вибір необхідно буде під час реєстрації на НМТ).

Тривалість тестування буде 180 хвилин, до якого увійдуть три блоки предметів, а час можна буде розподіляти за блоками самостійно.

З української мови, історії України, хімії та біології буде по 30 тестових завдань, з іноземних мов - 32 завдання, з математики - 22 завдання та з фізики - 20 завдань.

Новацією 2023 року під час складання НМТ буде те, що запроваджується мінімальний прохідний бал, який дорівнюватиме щонайменше 10% для кожного предмета, залежно від максимальної кількості балів, що буде запропоновано в тому чи іншому варіанті тесту.

Згідно з проєктом, вступники допускатимуться до конкурсного відбору на місця державного (регіонального) замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця за наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (для дітей загиблих захисників України ця умова не застосовується).

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра не може бути меншим за 150 балів для спеціальностей "стоматологія", "медицина", "педіатрія" галузі знань "охорона здоров'я", не може бути меншим за 140 балів для спеціальностей галузей знань "право", "публічне управління та адміністрування", "міжнародні відносини", спеціальності "фармація, промислова фармація".

Згідно з правилами вступники на мистецькі та спортивні спеціальності складатимуть НМТ і творчий конкурс.

Крім того, у міністерстві повідомляють, що замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2020/2021 років.

Вступників до магістратури зараховуватимуть за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ) - тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови для всіх спеціальностей, та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) (на спеціальності галузей "соціальні та поведінкові науки", "журналістика", "управління та адміністрування", "право", "публічне управління та адміністрування", "міжнародні відносини") або фахового іспиту в закладі освіти для вступу на інші спеціальності.

Крім того, без зовнішніх іспитів (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ), а лише за результатами вступних іспитів у закладі вищої освіти можна буде вступити на контракт на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та освітнього ступеня бакалавра для навчання на спеціальності, яким надається особлива підтримка (53 спеціальності та 11 спеціалізацій).

Міністр зазначив, реєстрація на НМТ-2023 стартуватиме у квітні.

Вступники зможуть подавати до 20 заяв за всіма джерелами фінансування та підставами вступу, з яких не більше ніж 5 заяв на місця державного або регіонального замовлення.

"Ми узгодили позицію, що всі пільгові категорії, учасники з тимчасово окупованих територій, деокупованих територій матимуть змогу вступати за дистанційною моделлю за їхнім вибором. І впродовж трьох місяців вони будуть повинні укласти договір, приїхавши до закладу освіти на навчання", - додав Шкарлет.

У вступній кампанії 2023 року не планується використовувати середні бали раніше отриманих документів про освіту та сільський коефіцієнт, а галузевий коефіцієнт буде використано для підтримки вступників на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра з пріоритетним вибором однієї зі спеціальностей, якій надається особлива підтримка. Регіональний коефіцієнт буде визначено навесні залежно від військово-політичної ситуації в Україні.

Як і торік, окремою категорією для вступу залишаються заклади військової освіти та заклади зі спеціальними умовами навчання, прийом до яких здійснюватиметься за власними правилами таких закладів.

За словами голови комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, законопроєкт із зазначеним порядком прийому на 2023 рік буде ухвалено на найближчому засіданні парламенту.
Теги:   Міністерство освіти прийом Переглядів:   447

Читайте також:

25.07

Державна регуляторна служба визнала недійсним наказ МОН, який позбавив аспірантів-контрактників права на відстрочку

25.07

ФДМУ оголошує дати перших аукціонів великої приватизації у 2024: Готель «Україна» та АТ «ОГХК»

25.07

«АМКР» проводить на РОФ №1 роботи із заміни конвеєрного транспорту