Renault планує вивести 36 нових моделей до кінця десятиліття
Машинобудування 10.03.2026 17:16
Французька Renault до кінця десятиліття планує вивести на ринок 36 моделей автомобілів, йдеться в її повідомленні.
Зокрема, компанія запропонує 22 нові моделі (включно з 12 бренду Renault) європейським покупцям і ще 14 (усі - бренду Renault) виведе на міжнародний ринок. Серед європейських новинок 16 будуть електромобілями.
Renault має намір бути присутньою на 55% світового ринку автомобілів без урахування США, Канади та Китаю, зазначається в повідомленні.
Компанія планує скоротити питому кількість використовуваних компонентів в машинах в середньому на 30%, а також за рахунок ШІ знизити час простою на заводах на 50%, енергоспоживання - на 25%, виробничі витрати - на 20%.
Renault має намір зменшити собівартість електромобілів на 40% і довести запас ходу у моделей C-класу до 750 км (і до 1,4 тис. км - у авто зі збільшеним запасом ходу).
Завдяки цифровому моніторингу ризиків на виробництві, у всьому ланцюжку поставок, в мережі продажів і на рівні покупця компанія розраховує зменшити логістичні витрати на 30%.
Renault збирається закладати на розробку однієї моделі автомобіля два роки і випускати понад 300 тис. машин на рік для Nissan, Mitsubishi Motors, Volvo Group, Geely і Ford.
Крім того, французький концерн підтвердив середньостроковий прогноз операційної рентабельності на рівні 5-7% проти 6,3% у 2025 році.
Акції Renault дорожчають на 2,7% на торгах у вівторок.
Теги: Renault Переглядів: 100