Diageo продає 65% африканського пивного бізнесу Asahi за $2,3 млрд
Харчова 18.12.2025 18:07
Британський виробник алкоголю Diageo Plc досяг угоди щодо продажу японській Asahi Holdings мажоритарної частки в африканському бізнесі з випуску пива і міцних спиртних напоїв East African Breweries (EABL).
Як ідеться у пресрелізі Diageo, сума угоди становитиме $2,3 млрд. Asahi отримає 65% в EABL. Очікується, що після завершення угоди компанія збереже потрійний лістинг на біржах Кенії, Танзанії та Уганди.
EABL є найбільшим виробником пива в Східній Африці, її продукція реалізується в 10 країнах регіону. Компанія виробляє пиво і міцний алкоголь під місцевими та міжнародними брендами, зокрема Tusker, Guinness, Serengeti Lager, Kenya Cane, Chrome Vodka, Johnnie Walker, Captain Morgan і Smirnoff.
У фінансовому році, що завершився 30 червня, EABL отримала виручку в розмірі $996 млн, $94 млн чистого прибутку і EBITDA на рівні $258 млн.
Акції Diageo на торгах у середу дорожчають на 2%. Від початку року капіталізація компанії впала на третину, до 37,4 млрд фунтів стерлінгів ($49,8 млрд).
Теги: пиво Diageo бізнес Asahi Переглядів: 100