За першу половину вересня Україна істотно скоротила експорт зернових залізничним транспортом

Агро Транспорт 19.09.2025    10:24

За перші 16 днів вересня залізничним транспортом на експорт було відправлено 1 млн 48,9 тис. тонн зернових, що на 19,2% менше, ніж у серпні. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року скорочення склало 8,8%, повідомив портал Rail.insider.

За даними заступника директора департаменту технології перевезень і комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерія Ткачова, у вересні на мережі було завантажено 981 тис. тонн зернових, що на 12,5% менше, ніж роком раніше.

Загальний обсяг перевезень всіх вантажів за цей період досяг 1,25 млн тонн, що на 10,2% менше, ніж минулого року, і на 11,4% нижче, ніж у серпні.

Більшість зерна – 979,5 тис. тонн (93,4%) – доставлено в напрямку морських портів. На західні прикордонні переходи було відправлено лише 69,4 тис. тонн (6,6%).

З початку вересня залізницею вже експортовано майже 568 тис. тонн зернових.

Крім того, з початку 2025/2026 маркетингового року (1 липня) Україна експортувала 5,028 млн тонн зернових і зернобобових культур. Для порівняння: за аналогічний період минулого року (станом на 13 вересня 2024 року) цей показник становив 8,59 млн тонн, тобто темпи експорту помітно сповільнилися.

Теги:   експорт залізничний транспорт зернові Переглядів:   386

Читайте також:

24.06

"УКРСАДВИНПРОМ" відзначив 10-річчя круглим столом про локальні сорти винограду

24.06

KSG Agro до кінця 2026 року забезпечить свинокомплекс власною водою

23.06

Група "ТАС" планує збільшити земельний банк на 20-25 тис. га