Volkswagen інвестує €1 млрд у ШІ до 2030 року
Транспорт Авто Технології 09.09.2025 17:27
Німецький автоконцерн Volkswagen AG вкладе до 1 млрд євро в технології штучного інтелекту до 2030 року.
Автовиробник має намір інтегрувати ШІ в усі сфери свого бізнесу, розраховуючи домогтися за рахунок цього економії на витратах, повідомив VW під час першого дня міжнародної виставки IAA Mobility в Мюнхені.
Інвестиції будуть спрямовані на розробку автомобілів із використанням ШІ, промислові програми та розширення високопродуктивної ІТ-інфраструктури, заявила компанія. Очікувана економія на витратах завдяки впровадженню ШІ, як очікується, становитиме до 4 млрд євро до 2035 року.
У VW розраховують, що використання ШІ надасть змогу значно прискорити процес розробки нових моделей автомобілів, а також технологій.
"Для нас ШІ - це ключ до більшої швидкості, якості та конкурентоспроможності протягом усього ланцюжка створення вартості - від розробки автомобілів до їхнього виробництва", - заявила директорка з інформаційних технологій компанії Хауке Старс.
VW наразі проходить через серйозні зміни на двох ключових для автоконцерну ринках - у Китаї та Німеччині. Компанія фокусується на розробці нових моделей і реалізує масштабну програму скорочення витрат у ФРН.
Минулої неділі автовиробник оголосив, що випустить на ринок лінійку невеликих електромобілів наступного року і розраховує щорічно продавати кілька сотень тисяч машин у цьому сегменті в середньостроковій перспективі.
Акції Volkswagen додають у ціні 1,3% під час торгів у вівторок. З початку поточного року їхня вартість зросла на 14,3%.
Теги: Volkswagen ШІ Переглядів: 116