Великобританія надаватиме Україні 3 млрд фунтів стерлінгів на рік "стільки, скільки буде потрібно" - Стармер

Ринки 11.07.2024    09:33

Прем'єр-міністр провів перші офіційні двосторонні переговори з Володимиром Зеленським на саміті НАТО у Вашингтоні

Новий уряд дотримуватиметься планів витрачати щонайменше 3 мільярди фунтів стерлінгів щороку на військову підтримку України "стільки, скільки буде потрібно" у її конфлікті з Росією, заявив Кейр Стармер.

Після своїх перших офіційних двосторонніх переговорів з президентом України Володимиром Зеленським на саміті НАТО у Вашингтоні прем'єр-міністр підтвердив, що військова допомога триватиме щонайменше до 2030-31 років.

На сьогодні Велика Британія пообіцяла майже 12 млрд фунтів стерлінгів на підтримку України з лютого 2022 року, з яких 7,1 млрд фунтів стерлінгів - на військову допомогу. Решта - на гуманітарну та економічну підтримку.

Під час переговорів із Зеленським Стармер підкреслив, що Україна перебуває на "незворотному" шляху до членства в НАТО. Однак дипломати на саміті НАТО кажуть, що встановлення будь-якого твердого графіку було б подарунком російському президенту Володимиру Путіну.

У четвер прем'єр-міністр скаже про це своїм колегам-лідерам: "НАТО було засновано поколінням, яке перемогло фашизм. Вони розуміли не лише цінність нашої сили, але й цінність наших цінностей.

"Ці цінності знову під загрозою. Путін повинен почути чітке послання, яке пролунає на цьому саміті - послання єдності і рішучості, що ми будемо підтримувати Україну усіма можливими засобами і так довго, як це буде потрібно для захисту наших спільних цінностей і нашої спільної безпеки".

На саміті Стармер вперше зустрівся з президентом США Джо Байденом. Фото: Shawn Thew/EPA

Британські офіційні особи заявили, що, хоча потенційне повернення в Білий дім Дональда Трампа, чия прихильність до НАТО і України залишається неясною, вони зосереджені на тому, щоб привести альянс в найкращу форму, незалежно від того, хто переможе на виборах в США.

Стармер закликав союзників по НАТО збільшити оборонні витрати у відповідь на зростання глобальних загроз, в тому числі з боку Росії, оскільки він оприлюднив огляд планів Великої Британії додатково витратити десятки мільярдів фунтів стерлінгів на військові потреби.

Він скаже іншим 31 країнам НАТО, що передній край оборони євроатлантичного регіону - це українські окопи, і що міжнародне співтовариство не може похитнутися перед обличчям невпинної російської агресії.

Одним з найбільш нагальних прохань Києва до країн НАТО є багаторічне фінансування, яке дозволить йому планувати свою оборону від російських сил. Велика Британія найближчими тижнями доставить новий пакет артилерії та 90 ракет "Брімстоун".

Наступного тижня уряд розпочне стратегічний оборонний огляд, але він, ймовірно, займе до року, а це означає, що на Стармера чиниться все більший тиск з вимогою підтвердити графік збільшення оборонних витрат Великої Британії до цільового показника у 2,5% ВВП.

Однак Люк Поллард, міністр збройних сил, заявив у середу, що уряд не збільшуватиме витрати на армію, якщо він не зможе забезпечити зростання економіки.

"Шлях до збільшення державних витрат на оборону, на школи, лікарні чи в'язниці лежить через зростання нашої економіки", - сказав він в інтерв'ю ВВС.

"Якщо ми не будемо розвивати нашу економіку, у нас не буде грошей на підтримку тих державних послуг і амбіцій, які ми маємо - і це включає в себе оборону".

Високопоставлене джерело з 10-ки припустило, що зобов'язання щодо 2,5% залишиться в силі, незалежно від того, чи досягне новий уряд своїх цілей зростання, і навіть якщо це викличе складні питання щодо того, як воно буде фінансуватися.

"Так, звичайно", - сказали вони. "Прихильність до оборони є абсолютною. Але ми також впевнені, що отримаємо зростання в економіці, тому я не згоден з тим, що ми повинні чекати то на одне, то на інше".

Даунінг-стріт не змогла підтвердити, чи буде стратегічний оборонний огляд опублікований до всеосяжного огляду витрат, який очікується цієї осені, але припустила, що це не займе цілий рік.

Стармер вперше зустрівся з Джо Байденом на заході з нагоди саміту НАТО. Вони перекинулися кількома словами наодинці, потиснувши руки перед камерами. Пізніше Стармер провів свої перші двосторонні переговори з президентом США в Білому домі.

Прем'єр-міністр, пристрасний футбольний вболівальник, подарував президенту футболку "Арсеналу" з прізвищем "Байден" і цифрою 46 на спині - відсилання до його статусу 46-го президента США. "Це команда [Стармера], і [він] подумав, що це буде особистий подарунок", - сказав високопоставлений чиновник №10.

Раніше він подарував Еммануелю Макрону, президенту Франції, футболку "Арсеналу". Він також подарував Байдену копію оригіналу Атлантичної хартії, яка призвела до створення НАТО, з поправками, внесеними тодішнім прем'єр-міністром лейбористів Клементом Еттлі, в рамці.

Джерело: https://www.theguardian.com/politics/article/2024/jul/10/uk-will-give-ukraine-3bn-a-year-for-as-long-as-it-takes-says-starmer

Теги:   Великобританія Стармер Переглядів:   92

Читайте також:

18.07

БФ "Центр порятунку життя" відкрив у Києві реабілітаційний центр Tytanovi Rehab

18.07

Європейська комісія схвалила виділення Україні першого траншу EUR4,2 млрд бюджетної підтримки

17.07

Pernod Ricard продає портфель винних брендів консорціуму інвесторів AWL