Ринок акцій Франції впав на 6% за тиждень

17.06.2024    17:01

Французький фондовий індекс CAC 40 за минулий тиждень впав більш ніж на 6%, що стало найгіршим показником за два роки, повідомляє MarketWatch.

У результаті капіталізація французького ринку акцій опустилася до $3,17 трлн, що менше, ніж у британського ринку ($3,23 трлн), за даними FactSet.

Причиною падіння стало те, що президент Франції Еммануель Макрон через поразку на виборах до Європейського парламенту його соціал-ліберальної партії "Відродження" оголосив 9 червня про розпуск Національних зборів (нижньої палати парламенту) і призначив дострокові вибори.

При цьому аналітики Goldman Sachs прогнозують, що в разі перемоги на майбутніх у Франції парламентських виборах вкрай правої партії "Національне об'єднання", яка відчутно обійшла "Відродження" на виборах до Європарламенту, зниження ринку акцій країни може продовжитися.

За цього сценарію найбільше постраждають банки, будівельна галузь і компанії, що займаються газо- та електропостачанням, а також, імовірно, впадуть котирування паперів французьких і європейських оборонних компаній. Найменше постраждають компанії зі значною присутністю на зарубіжних ринках, такі як Remy Cointreau, L'Oreal і LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, зазначають аналітики.

Проте, вони вважають більш імовірним, що жодна з партій не отримає більшості в Національних зборах.

"Такий політичний глухий кут обмежить ризики прийняття великих економічних заходів. Однак співвідношення боргу до ВВП, найімовірніше, погіршиться з огляду на труднощі з проведенням необхідних обмежень видатків через парламент для скорочення державного дефіциту та проведенням структурних реформ, що потрібні для стимулювання економічного зростання", - зазначають у Goldman Sachs.

При цьому ринок зітхнув би з полегшенням, якщо союзники Макрона і правоцентристські республіканці отримали б абсолютну більшість, вважають експерти банку.

CAC 40 під час торгів у понеділок зростає на 0,4%. За останній місяць він знизився на 8,1%, за три місяці - на 7,6%.

Теги:   Франція акція Переглядів:   165