Європейські ринки акцій зростають, виняток становить Іспанія

17.06.2024    16:33

Фондові індекси найбільших країн Західної Європи здебільшого підвищуються в понеділок, виняток становить іспанський індикатор.

Зростання політичної напруженості у Франції спровокувало "політ у якість" на ринках акцій минулого тижня, що призвело до істотного зниження фондових індексів.

Цього тижня трейдери продовжують стежити за обстановкою у Франції та Великій Британії перед виборами, що готуються. Крім того, ринок чекає на публікацію даних про динаміку споживчих цін у єврозоні та Великій Британії, а також засідання Банку Англії.

Банк Англії, ймовірно, збереже базову ставку на рівні 5,25% річних за підсумками засідання в четвер. Трейдери, однак, вважають, що кількість членів Комітету з грошово-кредитної політики (MPC) британського ЦБ, які виступають за зниження ставки, може збільшитися, зазначає Trading Economics. У травні двоє з дев'яти членів MPC голосували за зменшення ставки.

Зведений індекс найбільших європейських компаній Stoxx Europe 600 за даними на 12:45 кв опустився на 0,07%, до 510,69 пункту.

Британський FTSE 100 додає 0,02%, французький CAC 40 - 0,19%, німецький DAX - 0,16%, італійський FTSE MIB - 0,3%, іспанський IBEX 35 втрачає 0,34%.

Акції британських банків HSBC і Barclays додають 1% і 0,5% під час торгів у понеділок. Водночас зниження котирувань паперів гірничодобувних компаній штовхає вниз FTSE 100. Акції Rio Tinto подешевшали на 1,5%, BHP Group - на 1,3%, Glencore - на 0,9%, Anglo American - на 0,5%.

Котирування паперів французьких банків Societe Generale, BNP Paribas і Credit Agricole, що різко знизилися минулого тижня, продовжують опускатися, втрачаючи відповідно 0,1-0,2%.

Акції італійського UniCredit подорожчали на 0,9%, іспанського Santander - подешевшали на 0,2%.

Капіталізація Deutsche Bank збільшилася на 0,4%. Найбільший банк Німеччини повідомив про купівлю портфеля кредитів авіаційному сектору на суму близько 1,7 млрд євро у NordLB.

Серед лідерів зростання в Парижі в понеділок - акції виробника окулярів Ray-Ban EssilorLuxottica EssilorLuxottica (+1,9%) і постачальника продукції для аерокосмічної галузі Safran (+1%).

Вартість паперів Stellantis збільшилася на 0,5%. За даними ЗМІ, СП автоконцерну з китайським партнером Leapmotor почало виробництво електромобілів на підприємстві Stellantis у Польщі. Раніше головний виконавчий директор Stellantis Карлос Таварес повідомив про плани перенесення виробництва електромобілів Leapmotor з Китаю у зв'язку з майбутнім введенням мит на ввезення вироблених у КНР машин до Євросоюзу.

Також стало відомо, що Stellantis ухвалив рішення повернути в офіси інженерів, які працюють над створенням автомобілів. Раніше Таварес виступав за віддалену роботу, розраховуючи, що це дасть змогу економити на витратах.

У Франкфурті дорожчають акції Deutsche Boerse (+2%), Infineon (+1%), SAP (+1%), Continental (+1,2%), Siemens (+1,1%). Водночас дешевшають акції Bayer (-3,4%), Porsche (-1,3%).

Теги:   Європа Іспанія акція Переглядів:   120