Vitagro залучить 110 млн євро для розширення біометанового заводу

Агро 13.06.2024    15:24

Група компаній Vitagro залучить EUR110 млн додаткових інвестицій у розвиток свого біометанового заводу на Хмельниччині та збільшить його потужності на 5 млн куб. м на момент початку виробництва біометану, повідомив директор із розвитку та інвестицій групи компаній Vitagro Сергій Савчук у межах Конференції з відновлення України в Берліні в середу.

"Ми розуміємо, що до 2030 року 35 млн куб. м біометану споживатиметься в ЄС. Саме тому ми інвестували EUR6 млн у нашу першу біометанову установку в Україні. Вчора спілкувався з нашими споживачами в Європі, які реалізують наш продукт до ЄС. Направив їм меморандум на додаткові інвестиції в наш біометановий завод", - розповів він.

За інформацією Савчука, йдеться про інвестиції на рівні EUR110 млн, які дадуть змогу Vitagro збільшити виробництво біометану на 5 млн куб. м на рік.

Директор з розвитку та інвестицій Vitagro також повідомив, що група компаній від початку повномасштабної війни розпочала власним коштом п'ять проєктів. Наразі вже повністю завершено проєкти з виробництва добрив і завод з виробництва біоетанолу з кукурудзяних пелет.

Групу компаній VITAGRO створено 1999 року. У 2021 році в ній було зайнято 5 тис. працівників, її виручка становила $211,3 млн, EBITDA - $101 млн.

Земельний банк групи становить 85 тис. га. У складі групи також насіннєвий завод і завод із виробництва засобів захисту рослин, а також потужності з виробництва соняшникової олії та один із п'яти найбільших фруктових садів в Україні. VITAGRO також має 5 тис. голів ВРХ і 110 тис. голів свиней, елеваторні потужності на 400 тис. тонн, а також три цегельні заводи і дев'ять асфальтних заводів, чотири сонячні електростанції сумарною потужністю 16 МВт.

Перший пілотний біометановий проєкт VITAGRO було презентовано в червні 2023 року в с. Доброгорща в Хмельницькому р-ні Хмельницької області, де на базі ферми та біогазового заводу збудовано біометановий завод потужністю 2,9 млн куб. м на рік, інвестиції в проєкт оцінюються у EUR7,6 млн. Для виробництва метану буде використано гній, силос і солому з ферм групи, де утримують свиней і ВРХ.

VITAGRO також планувала запуск ще двох таких заводів: "Зоря" в Рівненській області на 3 млн куб. м і 52 тис. тонн добрив з інвестиціями EUR7 млн і в колишньому Волочиському р-ні (зараз Хмельницький р-н) на 2,5 млн куб. м і 100 тис. тонн добрив з інвестиціями EUR6,8 млн.

Згідно з інформацією в держреєстрі, основним бенефіціаром VITAGRO є народний депутат Сергій Петрович Лабазюк, а гендиректором - Петро Петрович Лабазюк.

Теги:   VITAGRO біометановий завод Переглядів:   193

Читайте також:

14.07

Урожай літніх зернових у Китаї зріс на 2,5%

12.07

Аграрії України вже намолотили 9,5 млн тонн нового врожаю

12.07

Урожай олійних культур у 2024 р. становитиме 22,5 млн тонн - Укроліяпром