Ціни на уран впали нижче $85 за фунт

Енергетика 12.06.2024    11:32

Ціни на уран у червні на тлі ослаблення побоювань з приводу обмеженості поставок впали нижче $85 за фунт, мінімального рівня у 2024 році, повідомило видання Trading Economics.

Міненерго США схвалило виділення $2,7 млрд на інвестиції в конверсію і збагачення урану всередині країни, що сприятиме збільшенню поставок. Захід включено до законопроєкту, що забороняє імпорт урану з РФ, на яку припадає чверть поставок у США і близько половини світового попиту, пише Trading Economics.

Видання зазначає, що хоча законопроект обмежив доступність ядерного палива в короткостроковій перспективі, гнучкість і винятки в законодавстві пом'якшили побоювання його дефіциту.

Водночас зниження видобутку урану на копальнях у Канаді та Казахстані, а також довгострокові прогнози зростання попиту, підтримували зростання цін з кінця 2023 року. Наразі США і 20 інших країн анонсували плани щодо потроєння ядерних потужностей до 2050 року. Лідирує Китай, у якому будують 22 із 58 реакторів, що зводять по всьому світу, йдеться в повідомленні Trading Economics.

У травні 2024 року президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану в США. За даними Міненерго США, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, використовуваного у понад 90 комерційних реакторах США, що робило її іноземним постачальником №1.

Теги:   уран Переглядів:   184

Читайте також:

11.07

"Київтеплоенерго" нарахував пеню системним боржникам за воду і тепло у квитанціях за червень

05.07

Банк "Глобус" знизив ставки з енергокредитування до 13,5% для ОСББ

04.07

Франція відправила 41 електрогенератор до Харкова та Чернігова