Минулий рік став найспекотнішим на Землі за всю історію спостережень - Генсек ООН

Ринки 06.06.2024    11:18

Температури повітря у світі за 12-місячний період досягли максимальних значень, зокрема для кожного місяця окремо, за весь час спостережень, заявив у середу генсек ООН Антоніу Гутерріш.

«Уже 12 місяців поспіль виявляються найспекотнішими в історії. За останній рік кожна зміна місяця супроводжувалася підвищенням температури", - сказав Гутерріш, виступаючи в Американському музеї природної історії.

«Правда в тому, що майже через десять років після ухвалення Паризької угоди мета обмежити зростання температури у світі до 1,5 градуса Цельсія висить на волосині. Правда в тому, що темпи викидів в атмосферу зростають так швидко, що до 2030 року підвищення температури практично гарантоване", - зазначив Гутерріш.

За словами генсека ООН, для досягнення мети обмежити зростання температур у межах 1,5 градуса за Цельсієм глобальні викиди мають щорічно знижуватися на 9%, однак має місце зворотний процес.

«Минулого року обсяги викидів зросли на 1%», - заявив Гутерріш.

Також він закликав заборонити рекламу викопного палива.

«Багато урядів обмежують або забороняють рекламу продуктів, що завдають шкоди здоров'ю людини, таких як тютюн. Я закликаю всі країни заборонити рекламу компаній, що працюють на викопному паливі. І я закликаю ЗМІ та технологічні компанії припинити рекламувати викопне паливо", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що 2023 рік став другим найспекотнішим в історії після 2016 року. Метеорологи очікують, що щонайменше один рік із наступних п'яти стане рекордно спекотним, а також що середня температура повітря у світі підвищиться на 1,5 градуса за Цельсієм. При цьому Паризька угода 2015 року передбачає завдання обмеження зростання загальносвітової температури на Землі позначкою в 1,5 градуса за Цельсієм до 2050 року.

Теги:   ООН земля спека історія Переглядів:   83

Читайте також:

12.06

Обсяг перевезення вантажів у контейнерах в Україні в січні-травні досяг найвищого значення за останні 7 років

12.06

Черкаська компанія інвестувала EUR1,6 млн у лінію з виробництва глазурованих сирків

12.06

Інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років - міністр охорони здоров'я