Зімбабве поміняла свою валюту на зімбабвійський золотий

Ринки 06.04.2024    21:35 Резервний банк Зімбабве вводить в обіг нову валюту - зімбабвійський золотий (Zimbabwe Gold, або ZiG), пише MarketWatch з посиланням на його повідомлення.

ZiG замінить зімбабвійський долар і буде забезпечений золотом, іншими дорогоцінними металами та іноземними валютами.

Нова валюта допоможе спростити грошово-фінансові відносини, внести в них визначеність і передбачуваність, заявив глава національного центробанку Джон Мушаяаванху.

ЦБ встановить процентну ставку для запозичень у зімбабвійських золотих на рівні 20% проти максимальних у всьому світі 130% для колишньої валюти.

Банки почнуть конвертацію коштів на рахунках у нову валюту в п'ятницю. Її введення в обіг відбудеться в понеділок з курсом 13,56 золотого за долар США, повідомляє CNBC Africa.

Річна інфляція в березні в Зімбабве прискорилася до 55% з більш ніж 47% місяцем раніше на тлі обвалу колишньої національної валюти і залежності економіки країни від американського долара.

Резервний банк Зімбабве також вказав на проблеми зі здачею під час розрахунків, включно з її видачею у вигляді купонів або цукерок.


Теги:   валюта Зімбабве зімбабвійський золотий Переглядів:   368

Читайте також:

12.08

АТ «Укрпошта» шукає страховика ОСЦПВ

12.08

Ердоган готовий організувати саміт лідерів України, США, Росії та Туреччини - Зеленський

12.08

Національний банк України обрав «ВУСО» для медичного страхування співробітників за 100 млн грн