"Кернел" придбав судно на 50 тис. тонн для експорту зерна

Агро Ринки Транспорт 06.04.2024    09:39 "Кернел", одна з найбільших українських агропромислових груп, придбала третє судно для постачань на експорт зерна вантажопідйомністю понад 50 тис. тонн, повідомила пресслужба агрохолдингу у Facebook.

"Придбали нове судно Rotterdam Pearl V, здатне експортувати понад 50 тис. тонн зернових. Тепер наш флот налічує вже три судна, які сумарно можуть експортувати близько 100 тис. тонн зернових і 20 тис. тонн соняшникової олії на місяць", - наголошується в повідомленні.

У компанії додали, що продовжують інвестувати в розширення можливостей морської логістики для української агроіндустрії.

"Наш власний флот уже понад рік забезпечує український експорт до країн Середземномор'я та Північно-Східної Атлантики і дає змогу управляти витратами по всьому логістичному ланцюгу. Розвиток власного судноплавства, зокрема, не змушує нас фіксувати тоннаж з ринку, що невигідно в період завищених фрахтових ставок під час воєнного стану", - наголошується в повідомленні.

Агрохолдинг "Кернел" до війни посідав перше місце у світі за виробництвом соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експортом (близько 12%). Є одним з найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, займається вирощуванням агропродукції та її реалізацією.

Чистий прибуток "Кернела" за 2023 ФР склав $299 млн, тоді як попередній рік компанія завершила з чистим збитком $41 млн. Виручка агрохолдингу за 2023ФР скоротилася на 35% - до $3,455 млрд, проте EBITDA зросла в 2,5 раза - до $544 млн.
Теги:   Кернел зерно експорт судно Переглядів:   243

Читайте також:

21.06

Україна експортувала 49,5 млн тонн зернових і зернобобових культур

20.06

В.о. гендиректора ДП "Охтирський комбінат хлібопродуктів" засудили за розтрату 189 тонн соняшнику

19.06

ФДМ виставив на продаж Неполоковецький комбінат хлібопродуктів