Обсяг експорту агропродукції морським коридором в 18,1 раза перевищив сухопутний транзит через Польщу

Агро Ринки 20.02.2024    10:01 У січні експорт агропродукції з України морським коридором у 18,1 раза перевищив обсяг, що був відправлений через сухопутні переходи територією Польщі, становивши 6,7 млн тонн проти 0,37 млн тонн відповідно, повідомив віце-прем'єр із відновлення - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в ефірі національного телемарафону в понеділок.

Він нагадав, що обсяг транзиту через територію Польщі 2022 року був вищим - до 1 млн тонн на місяць.

Віце-прем'єр зазначив, що польські протестувальники блокують проходження не тільки аграрних вантажів, а й палива. Так, два дні тому вони розвернули фуру зі зброєю, не пропустивши її без черги.

"Блокада відбувається на польській стороні, і тільки польські правоохоронні органи можуть навести з цим порядок. Тому, звичайно, і була розмова з шефом бюро національної безпеки, тому що це вже більше питання такої безпеки", - сказав Кубраков.

Раніше повідомлялося, що Кубраков провів термінові переговори з головою Бюро нацбезпеки Польщі Яцеком Сєвєрою про неприпустимість блокади кордону, зокрема руху пасажирського транспорту.
Теги:   транзит Польща експорт агропродукція Переглядів:   140

Читайте також:

12.06

Україна експортувала рекордні 714 тис. тонн соняшникової олії

12.06

USAID АГРО расширила программу удобрений для аграриев в зонах боевых действий на урожай-2025

11.06

Канада відкрила ринок для експорту українських яєчних продуктів