Компании

все компании

Ощадбанк наростив чистий прибуток у 7,4 раза

5 лютого 2024 року, 15:33
Державний Ощадбанк завершив 2023 рік із 4,75 млрд грн чистого прибутку, що в 7,4 раза перевершує фінрезультат 2022 року (0,638 млрд грн), повідомила фінустанова в прес-релізі в понеділок.

"На фінальний обсяг чистого прибутку 2023 року суттєво вплинуло збільшення ставки податку на прибуток банківських установ (з 18% до 50%) (...), а також від'ємна переоцінка деривативів - ОВДП з індексованою вартістю в капіталі Ощадбанку на суму 2,9 млрд грн", - пояснили у фінустанові.

Щодо облігацій в Ощадбанку наголосили, що їхня справедлива вартість перебуває під впливом зовнішніх і непідконтрольних банку чинників, як-от курс валют і відсоткові ставки.

Вказується, що доподатковий прибуток держбанку становив 9,5 млрд грн, що є історичним максимумом.

"Порівняно з торішніми показниками чистий процентний дохід Ощадбанку збільшився на 26% - до майже 19 млрд грн, чистий комісійний дохід зріс на 14% - до 7 млрд грн", - ідеться в релізі.

Згідно з ним, в умовах девальвації національної валюти завдяки ефективному управлінню операційними витратами вдалося утримати їхній обсяг на торішньому рівні.

При цьому операційний прибуток Ощаду, до формування резервів під кредитні ризики, переоцінки деривативів і оподаткування, склав 12 млрд грн, що на 52% перевищило результат 2022 року.

Що стосується обсягу коштів клієнтів, то 2023 року він зріс на 28% - до 300 млрд грн. Банк уточнює, що приріст стабільних строкових коштів клієнтів становить 26%, а їхній обсяг сягнув 100 млрд грн.

За чотири квартали 2023 року Ощаду вдалося збільшити кредитно-інвестиційний портфель на 16% - до 263 млрд грн. Зокрема, кредити фізичних осіб зросли на 30% - до 15 млрд грн.

Вказується, що водночас держбанк підтримував стабільно високий рівень ліквідності для безперебійного здійснення всіх клієнтських платежів.

"Зважена кредитна політика з урахуванням ризиків воєнного часу та поступове звільнення нашої землі від окупантів сприяли покращенню якості кредитного портфеля Ощадбанку та розформуванню 1,4 млрд грн резервів під очікувані кредитні ризики за відсотковими активами", - пояснюється в релізі фінустанови.

У прес-службі Ощадбанку поінформували, що банк має достатній запас ліквідності та капіталу. Згідно з наданими даними, показник адекватності регулятивного капіталу держбанку станом на 1 січня 2024 року становить 16,57% за нормативу НБУ 10%.
Просмотров: 532
Другие новости