Philip Morris інвестує понад $30 млн у нову фабрику в Україні

Ринки 20.06.2023    14:49 Philip Morris International (PMI) інвестує понад $30 млн у запуск нового виробництва у Львівській області, повідомила прес-служба компанії у вівторок.

Згідно з повідомленням, підготовчі роботи з будівництва майбутньої фабрики почнуться в липні 2023 року. Компанія очікує, що виробництво буде запущено в першому кварталі 2024 року. На новій фабриці працюватимуть понад 250 осіб, переважно на виробництві. Працевлаштування насамперед буде запропоновано працівникам харківського підприємства "Філіп Морріс".

"Відкриваючи це нове підприємство, ми ще раз демонструємо нашу підтримку України. Ця інвестиція уособлює нашу відданість як довгострокового економічного партнера країни. Нове виробництво на локації, запропонованій UkraineInvest, створить робочі місця, задовольнить попит українського ринку якісною продукцією та підтримає українську економіку у важкий для країни час", - зазначив генеральний директор "Філіп Морріс Україна" Максим Барабаш.

Президент європейського регіону PMI Массімо Андоліна висловив упевненість, що нове підприємство забезпечить надійне постачання продукції та можливості працевлаштування для українців. "Ця інвестиція є потужним сигналом для інших міжнародних інвесторів - впевненості в економіці України, українському народі та майбутньому України", - резюмував він.

"Філіп Морріс Україна" працює на українському ринку з 1994 року і за цей час інвестувала в економіку України понад $700 млн. 2022 року компанія сплатила в Україні 25,3 млрд грн податків.

Як повідомлялося, у травні PMI повідомила, що вважає наразі небезпечним відновлення виробництва на своїй фабриці під Харковом (с. Докучаєвське Харківського району Харківської області), роботу якої було зупинено в лютому 2022 року, і має намір запустити альтернативне виробництво в країні.

Після зупинки фабрики протягом певного часу PMI поставляла в Україну продукцію з восьми заводів компанії за кордоном. Однак потім у пошуках рішення, яке дало б змогу виробляти український продукт в Україні, було підписано угоду про виробництво продукції компанії на потужностях компанії "Імперіал Тобакко" в Києві, де вона зараз і випускається.

Від початку повномасштабної війни в Україні компанія забезпечила постійне постачання своєї продукції в Україну завдяки імпорту з 8 фабрик PMI та тимчасовому партнерству з іншим виробником в Україні.

За інформацією PMI, тютюновий ринок України у 2022 році скоротився на 30% і в першому кварталі 2023 року на 26,7% через виїзд частини споживачів з України, а також втрату частини територій, які перебувають в окупації. Крім того, у компанії відзначили зростання тіньового ринку тютюнових виробів.

У березні 2022 року у відповідь на військове вторгнення Росії в Україну PMI заявила, що призупиняє заплановані інвестиції в РФ, включно із запуском нових продуктів, інвестиціями в інновації, комерційною та виробничою діяльністю. Крім того, компанія активізувала плани зі скорочення виробничих операцій у РФ в умовах збоїв у ланцюжках поставок і мінливого регулювання. Пізніше PMI оголосила, що її рада директорів і керівництво розглядають можливості виходу з бізнесу в РФ.
Теги:   Philip Morris фабрика Переглядів:   936

Читайте також:

15.06

Дефіцит зовнішньої торгівлі України товарами зріс у 1,2 раза - Держстат

15.06

Apple очолила список найдорожчих брендів світу 3-й рік поспіль

15.06

Парламент ПАР переобрав Сіріла Рамафосу на посаду президента країни