Японський Hakuto-R імовірно зруйнувався під час посадки на Місяць - думка

Ринки Технології 26.04.2023    14:49 Японський посадковий апарат Hakuto-R приватної компанії ispace з великою часткою ймовірності здійснив жорстку посадку на поверхню Місяця, йдеться в повідомленні на сайті компанії.

За інформацією компанії, під час зниження апарата для посадки на Місяць інженери зареєстрували малу кількість палива, що залишилося, після чого швидкість апарата під час зниження збільшилася, а потім фахівці втратили зв'язок із Hakuto-R.

"На підставі цих фактів було визначено, що існує висока ймовірність жорсткої посадки апарату на поверхню Місяця", - йдеться в повідомленні.

У компанії зазначають, що на фінальному етапі посадки апарат знижувався у вертикальному положенні, однак після того, як посадка мала вже відбутися, фахівці не змогли отримати дані про контакт Hakuto-R із поверхнею Місяця.

Наразі інженери продовжують аналізувати телеметричні дані, отримані на завершальному етапі посадки, для визначення причини аварії.

Залучення посадкового апарата Hakuto-R планували здійснити у вівторок о 19:40 мск.

За даними компанії, за годину до передбачуваної посадки Hakuto-R, що перебував на навколомісячній орбіті, здійснив послідовність дій, необхідних для успішного примісячення: увімкнув двигуни на гальмування і скинув швидкість для здійснення посадки. Безпосередньо перед посадкою інженери втратили зв'язок з апаратом.

Посадковий апарат Hakuto-R було запущено до Місяця 11 грудня минулого року з 40-го стартового комплексу на базі американських Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді за допомогою ракети-носія Falcon 9. У березні цього року апарат був успішно виведений на навколомісячну орбіту.

Місія є повністю приватною. Hakuto-R міг стати першим в історії приватним космічним апаратом, який успішно сів на Місяць. Японська компанія ispace розробляє технології роботизованих космічних посадочних пристроїв.

Посадковий модуль масою 1 тонна мав прилунитися в кратері Атлас на видимій стороні природного супутника Землі.

Оснащений низкою наукових приладів апарат мав виконувати дослідницькі функції як стаціонарний зонд.

Разом із японським посадковим апаратом, розмір якого становить приблизно 2 на 2,5 м, на Місяць відправили і створений в Об'єднаних Арабських Еміратах місяцехід Rashid вагою близько 10 кг.

Також на Місяць мав бути доставлений мініатюрний мобільний робот ще меншого розміру, розроблений Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) і японською компанією з виробництва іграшок Tomy.
Теги:   Місяць Hakuto-R Переглядів:   458

Читайте також:

23.07

Warner Bros. Discovery готова запропонувати НБА умови нової медіаугоди, аналогічні Amazon Prime Video

23.07

Міністр закордонних справ України прилетів із візитом до Китаю

23.07

ЄБА, AmCham і «Укртютюн» просять парламент підтримати урядовий законопроєкт про тютюнові акцизи