В Україну прибув польовий госпіталь у рамках третього пакета допомоги

Ринки Фармацевтика 21.03.2023    17:29 Польовий госпіталь, наданий Україні спільно Естонією, Норвегією та Нідерландами в рамках третього пакета допомоги, прибув в Україну, повідомляє Естонський центр оборонних інвестицій (ECDI).

Зазначається, що Норвегія та Нідерланди пожертвували 7,8 млн євро на відправлення польового госпіталю, щоб підтримати медичний потенціал України.

"Ми передали Україні половину наявного польового госпіталю наших Сил оборони, який складається з восьми спеціалізованих медичних контейнерів, включно з хірургічним, реанімаційним, інтенсивної терапії, лікувальним і проміжним модулями, медичним складом, стерилізаційним модулем і ресурсним модулем", - розповіла керівниця проєкту польового госпіталю в ECDI Каді-Кай Колло.

Вона зазначила, що на додачу до звичайних частин лікарняного комплексу Україні було передано контейнери для зберігання, намети житлових модулів і санітарний модуль із душовими, туалетами та пральними машинами з сушками.

Крім того, для перевезення поранених Силами оборони було надано десять автомобілів підвищеної прохідності MAN. Пакет допомоги також охоплює витратні матеріали для госпіталю і навчання української бригади госпіталю.

Як вказують в ECDI, навчена команда може розгорнути госпіталь приблизно за годину. Швидкість розгортання польового госпіталю забезпечує мобільність, що дуже важливо для передислокації медичної допомоги в умовах військового конфлікту. З огляду на те, що в Україні за різними даними знищено близько 950 медичних закладів, така допомога має вирішальне значення.

У нормальних умовах у польовому госпіталі працює приблизно 15 осіб, і в період тренувань він обслуговував близько 60 осіб на день. У подарованому госпіталі працюватимуть медики української армії. На сьогоднішній день два подарованих раніше польових госпіталі допомогли приблизно 10 000 поранених.

Подарований госпіталь виготовлено естонською компанією Semetron, яка спроектувала польовий госпіталь з урахуванням умов України. Наприклад, обладнання для обігріву та охолодження було модифіковано під український клімат, а тунелі, що з'єднують обладнання та контейнери, оновлено.

Проєкт польового госпіталю підтримали Нідерланди та Норвегія на суму 7,8 млн євро (3,5 млн і 4,3 млн відповідно).

"Навчання було двостороннім - ми навчаємо їх, а українські медичні працівники також навчають нас. Ґрунтуючись на досвіді, отриманому внаслідок попередніх пожертвувань, ми вже внесли зміни в навчання команд наших польових госпіталів. Крім технічної підготовки, ми додали обговорення можливостей використання госпіталю в різних конфігураціях, для пацієнтів різного профілю, а також можливості швидкої інтеграції фахівців цивільного сектору у військові госпіталі. Ці уроки надали медичному відділу Сил оборони Естонії чудову можливість для подальшого розвитку інфраструктури польових госпіталів і перегляду попередніх рекомендацій", - зазначила начальниця відділу підтримки та розвитку Центру медицини війни та медицини катастроф Сил оборони Хеле-Ріт Лілль.
Теги:   польовий госпіталь Переглядів:   314

Читайте також:

24.07

Звернення УСПП до правоохоронних органів та громадськості

24.07

Ліві партії Франції висунули Люсі Кастец на посаду прем'єра

24.07

Енергоблок однієї з українських атомних станцій після ремонту достроково підключено до енергосистеми