Республіканці закликають до негайних дій проти китайського уряду після висновків про походження коронавірусу

Ринки Енергетика 27.02.2023    12:10 Республіканці закликають до негайних дій проти китайського уряду, посилаючись на новий висновок міністерства енергетики США, в якому "витік з лабораторії" називається причиною спалаху COVID-19.

"Що важливо, так це притягнути Комуністичну партію Китаю до відповідальності, щоб це більше не повторилося", - написав у твіттері сенатор Том Коттон.

Його заклик повторив сенатор Рік Скотт.

"Ліві витратили останні 2 роки, намагаючись цензурувати правду і прикрити комуністичний Китай, але факти незаперечні. (...) Настав час притягнути цей злий режим до відповідальності", - випливає з повідомлення Скотта у твіттері.

Сенаторка Марша Блекберн зазначила: "Протягом багатьох років офіційні особи Ентоні Фаучі та Джо Байдена називали це змовою".

Сенатор Джош Гоулі заявив, що повторно внесе на розгляд законопроєкт, який вимагає надання додаткової інформації про те, що уряд США дізнався про спалах COVID-19.

"Американський народ заслуговує повної правди про походження COVID. (...) Я знову внесу законопроєкт, щоб зробити розвідувальні звіти уряду США про COVID відкритими для людей", - написав він у твіттері.

Тим часом сенатор Ден Салліван заявив в ефірі NBC, що в Конгресі мають бути проведені "великі" громадські слухання про походження COVID-19.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що експерти Міненерго США дійшли висновку, що коронавірус, найімовірніше, поширився через витік у лабораторії в Китаї.

"Міненерго тепер погоджується з ФБР, що вірус, імовірно, почав поширюватися через інцидент у лабораторії в КНР", - ідеться в публікації.

Міністерство дійшло такого висновку, вивчивши нові розвіддані. ФБР зробило схожий висновок, використовуючи власні джерела, 2021 року.

Проте, як пише газета, поки що в органах влади США немає єдиної думки з цього питання. Чотири урядові структури, так само як спеціально сформована група фахівців із розвідки, як і раніше, схиляються до теорії про природне походження вірусу. Ще два американських відомства поки не можуть дійти однозначного висновку.

Незабаром після початку пандемії Дональд Трамп, який обіймав посаду президента США, неодноразово озвучував версію про "лабораторне" походження коронавірусу. Він стверджував, що Китаю потрібно буде відшкодувати завдані світу збитки від коронавірусу. Сам COVID-19 Трамп часто називав "китайським вірусом", його опоненти критикували подібні твердження. За нинішнього президента США Джо Байдена робота з визначення походження COVID-19 триває.
Теги:   коронавірус Республіканці Переглядів:   237

Читайте також:

12.07

Кабмін спрямував 6,8 млрд грн на програму "еВідновлення"

12.07

Обсяг китайського експорту зріс на 8,6%, імпорт знизився на 2,3%

12.07

Інфляція у Франції сповільнилася до 2,5%, як очікувалося