Фондові індекси найбільших держав АТР завершили торги із різноспрямованими змінами

Ринки 17.10.2022    16:16
Фондові індекси найбільших держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) завершили торги у понеділок із різноспрямованими змінами, учасники ринку стежили за ситуацією у світовій економіці та оцінювали заяви китайських чиновників у ході ХХ з'їзду Комуністичної партії Китаю (КПК).

Китайська економіка показала ознаки "істотного поліпшення" у третьому кварталі, заявив на полях з'їзду заступник голови Національної комісії з розвитку та реформ Чжао Чженьсінь. У березні, квітні та липні на економіку КНР негативно впливали фактори, які неможливо було передбачити, включаючи зовнішні події, спалахи коронавірусу та екстремальні погодні явища, цитує чиновника MarketWatch. При цьому загалом ділова активність, від промислового виробництва та інвестицій до споживчих витрат, продовжує зростати, додав він.

У понеділок також стало відомо, що Народний банк Китаю влив у фінансову систему 500 млрд юанів ($69,6 млрд) у рамках програми середньострокового кредитування (MLF). При цьому ставка за кредитами терміном на рік, що видаються у рамках MLF, була збережена на рівні 2,75% річних, йдеться у повідомленні НБК. Тим часом профіцит зовнішньоторговельного балансу Індонезії у вересні скоротився до $4,99 млрд з $5,76 млрд у серпні і виявився нижчим, ніж очікувані аналітикам $5,30 млрд. Експорт скоротився на 11% у помісячному вираженні і зріс на 20,3% у річному, склавши $24,80 млрд. Зниження пояснюється падінням цін на сировину, включаючи нікель та пальмову олію. Тим часом обсяг імпорту скоротився на 10,6% щодо серпня і становив $19,81 млрд.

Гонконгський індекс Hang Seng зріс на 0,15%, китайський індикатор Shanghai Composite – на 0,42%. Ціна паперів China National Software збільшилася на 2%, Hangzhou Hikvision – на 3,3%, BOE Technology – на 2,8%. Також подорожчали акції біотехнологічних компаній.

Акції Alibaba (SPB:BABA) за підсумками торгів у Гонконгу подешевшали на 0,1%, ринкова вартість автовиробника Li Auto (SPB:LI) опустилася на 1%. Значення японського індексу Nikkei 225 упало на 1,16%. Лідерами зниження серед компонентів індексу виступили акції M3 Inc (-4,7%), Daiichi Sankyo (-3,1%) та Chugai Pharma (-3,1%).

Ціна паперів Fast Retailing знизилася на 1,3%, Toyota Motor – на 0,4%, Sumitomo Mitsui – на 2%, Sony Group – на 0,6%. Південнокорейський індекс Kospi збільшився на 0,3%. Ринкова вартість одного із найбільших у світі виробників чіпів Samsung Electronics Co. збільшилася на 0,5%, автовиробника Hyundai Motor – на 0,3%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 знизився на 1,4%. Лідером зниження виступили гірничодобувний та енергетичний сектор. Капіталізація BHP Group зменшилася на 2,7%, Fortescue Metals – на 2,9%, Rio Tinto – на 2,8%, Woodside Energy – на 2,6%, Santos Ltd – на 2,7%.
Теги:   АТР фондові індекси Переглядів:   269

Читайте також:

23.07

Warner Bros. Discovery готова запропонувати НБА умови нової медіаугоди, аналогічні Amazon Prime Video

23.07

Міністр закордонних справ України прилетів із візитом до Китаю

23.07

ЄБА, AmCham і «Укртютюн» просять парламент підтримати урядовий законопроєкт про тютюнові акцизи