Аналітика від компанії «КІНТО»28 мая 2012 года
КИНТО

Ясиновский коксохимический завод (YASK)


Огляд ринку

Протягом попереднього тижня український фондовий ринок продовжував рух вниз – індекс УБ втратив майже 5% своєї вартості за тиждень, а за останню торгову сесію – 0,1%. В середньому обсяг торгів на ринку заявок досягав 10-12 млн. грн. за день. Четвірка лідерів за ліквідністю залишається незмінною: Мотор Січ, Центренерго, Алчевський МК та Авдіївський КХЗ наторгували протягом п’ятниці близько 70% загального обсягу торгів акцій на ринку заявок УБ.
Більша половина акцій за день отримала негативну чи близьку до нуля доходність. Найгіршу динаміку продемонстрували акції коксохімічних заводів: Авдіївського та Ясинівського, що втратили близько 7% курсової вартості, Алчевського – 5%. До аутсайдерів приєднались акції Укртелекому (-6%); серед індексних емітентів – Алчевського МК та Укрсоцбанку (-2,8%). При цьому котирування Райффайзен банку Аваль, Азовсталі, Укрнафти та Мотор Січі зросли.
Провідні світові фондові ринки демонстрували змішану динаміку. Американські торгові майданчики завершили попередню сесію зниженням основних індексів: S&P 500 втратив 0,22% вартості, Dow Jones – 0,60%; Nasdaq – 0,07%. І це попри те, що макроекономічна статистика штатів була позитивною: індекс ділової довіри Мічиганського університету у травні зріс з 77,8 до 79,3 пунктів, в той час як очікувалось зниження цього показника. Негатив на фондові ринки принесла Європа: Каталонія звернулась до уряду Іспанії з проханням допомогти у рефінансуванні боргу; крім того, МВФ переніс надання Греції чергового траншу допомоги до 17 червня.
Сьогодні вранці більшість азійських індексів зростають, ф’ючерси на європейські та американські індекси також торгуються в «зеленій зоні». У США вихідний день, що вплине на активність світових фондових ринків. День ненасичений важливими даними по макроекономіці чи іншими подіями. Варте уваги хіба що розміщення державних облігацій Італії.

Коментар по акціях Ясинівського КХЗ

За підсумками торгової сесії 25.05. 2012 індекс Української біржі переграв акції Ясинівського КХЗ на 6,9 в.п., на місячному інтервалі ринок переграв акції YASK на 3,1 в.п. За останні три місяці ринок знизився на 28%, акції емітента — на 38%.
У квітні 2012 року Ясинівський КХЗ випустив 151 тис. тонн коксу, що на 2,7% вище від показника за березень 2012. За чотири місяці 2012 року коксохімічний завод випустив 554 тис. тонн коксу, що на 9,7% вище від показника за аналогічний період 2011 року.
Акції емітента котируються з наступними коефіцієнтами (за підсумками 2011 року): EV/S – 0,20; P/S – 0,06; EV/EBITDA – 3,9; P/E – 2,0.
Група «Донецьксталь» очікує за підсумками 2012 року отримати $171 млн. чистого прибутку, що на 45% менше, ніж у 2011 через погіршення кон’юнктури на зовнішніх ринках. Як зауважили на зборах акціонерів Ясинівського КХЗ, дуже важко спрогнозувати результати роботи підприємства у 2012 році через невизначеність у структурі та обсягах виробництва, цінах на продукцію та сировину. Ми очікуємо, що чистий прибуток Ясинівського КХЗ у 2012 році становитиме близько 50 млн. грн., тому рекомендуємо тримати акції YASK.

Скачать документ

Источник: КИНТО

Другие обзоры рынка от КИНТО


Компании

все компании