Компании

все компании

Виробництво цементу в Україні у 2022 р. скоротилося на 51% - асоціація

29 марта 2023 года, 16:01
Виробництво цементу в Україні у 2022 р. скоротилося на 51% - асоціація Виробництво цементу в Україні 2022 року скоротилося на 51% порівняно з 2021 роком - до 5,4 млн тонн, водночас його споживання становило 35% від показника попереднього року, свідчать дані асоціації "Укрцемент".

"Вісім підприємств Асоціації у 2022 році випускали стратегічно важливий для країни цемент, який насамперед використовувався на важливих будівельних об'єктах оборонного значення. Зниження обсягів споживання цементу призвело, відповідно, і до зниження виробництва. При цьому січень 2022 року був рекордним із виробництва цементу за спостереженнями останніх шести років", - розповіла агентству "Інтерфакс-Україна" виконавча директорка-керівниця департаменту науково-технічної інформації асоціації "Укрцемент" Людмила Крипка.

За її словами, експорт продукції до країн Європейського союзу дав змогу сповільнити падіння виробництва. Так, обсяг експорту цементу за підсумками року скоротився лише на 3,7% і становив 935 тис. тонн, тоді як обсяг імпорту зменшився в 14,8 раза - до 39 тис. тонн.

У структурі імпорту минулого року 46,5% зайняли цементи звичайні, 41,6% - білі цементи, 10,9% - інші гідравлічні, 1% - глиноземисті.

"Динаміка експорту цементу 2022 року свідчить, що українські виробники повністю забезпечили внутрішній ринок і продовжили підтримувати своє виробництво поставками в інші країни, переважно в ЄС", - зазначила експертка.

Своєю чергою українські підприємства 2022 року випускали 16 типів цементів, серед яких найпопулярнішими були цементи зі шлаком. Водночас виробники продовжують шукати шляхи збільшення ефективності композиційних портландцементів за умови зниження частки клінкеру, що є одним із головних чинників зниження викидів СО2, наголошує Крипка.

В асоціації також розглядають можливість використання подрібнених будівельних відходів зі зруйнованих будівель (лінолеуму, килимових покриттів, поліетилену, гуми, дерева, пластику, руберойду та ін.) для спалювання в цементних печах як альтернативне паливо, що може скоротити необхідність в енергоносіях.

Минулого року "Укрцемент" у співпраці з ДП "ДерждорНДІ" випустив "Альбом типових конструкцій жорсткого дорожнього одягу", який містить інформацію про варіанти дорожнього одягу з урахуванням категорії автомобільних доріг, регіону, ґрунту, технологій.

"Дорожнє будівництво - матеріаломістке виробництво з високою часткою витрат на сировину та основні матеріали. Відсутність бітуму змушує переходити на кращі практики і вітчизняні будматеріали. В альбомі зібрані детальні характеристики кожної конструкції, а також технологій відновлення або посилення дорожнього одягу із застосуванням цементобетону", - зазначає виконавчий директор асоціації.

Асоціацію "Укрцемент" створено в січні 2004 року шляхом реорганізації Українського концерну підприємств і організацій цементної та азбестоцементної промисловості "Укрцемент".

По материалам: Інтерфакс-Україна

Просмотров: 1118
Другие новости