Polestar залишить ринок США через заборону Мінторгу

Транспорт 26.06.2026    14:48

Шведський виробник електромобілів Polestar піде з американського ринку після того, як Міністерство торгівлі США не дозволило компанії продавати свої автомобілі на території країни з міркувань національної безпеки, пише Bloomberg.

Polestar була заснована як спільне підприємство шведської Volvo Car AB та китайської Zhejiang Geely Holding у 2017 році, а в 2021 році вона вийшла на біржу як самостійна компанія. З пікових значень листопада 2021 року її акції впали у 20 разів. Zhejiang Geely також є мажоритарним акціонером Volvo.

Заборона на постачання до США так званих "підключених" автомобілів (Connected Vehicles), що мають доступ до Інтернету, була введена щодо компаній, які мають зв’язки з КНР. Американський уряд стурбований тим, що сучасні автомобілі оснащені різними датчиками і можуть збирати інформацію, а потім надсилати її через бездротовий зв’язок.

У травні Volvo уникла цієї заборони, оскільки компанія випускає автомобілі для північноамериканського ринку в Південній Кароліні, а також імпортує низку моделей зі Швеції. Раніше голова компанії Хакан Самуельсон стверджував, що вона не передає дані до Китаю.

Polestar також подавала заявку на те, щоб заборона на неї не поширювалася, однак Мінторг таке прохання відхилив.

Компанія продасть наявні у її американських дилерів запаси автомобілів і продовжить надавати послуги з їхнього сервісного обслуговування, йдеться в повідомленні. Після виходу з ринку США вона зосередиться на Європі, на яку припадає близько 80% її світових продажів.

Акції Polestar у четвер падають на 12%.

Теги:   Polestar електромобіль Переглядів:   140

Читайте також:

26.06

"Муза" Клопотенка відкрила нову локацію на умовах франшизи

25.06

easyJet відхилила четверту пропозицію Castlelake про купівлю

25.06

Дефіцит ліквідності "Укрзалізниці" може сягнути 26,3 млрд грн