Найменш доступні столиці Європи при купівлі квартири — Амстердам і Афіни
Нерухомість 08.09.2025 14:14
Консалтингова компанія Deloitte опублікувала 14-те видання звіту Property Index 2025 про ринки житла Європи. Дослідження охоплює 28 країн і фіксує адаптацію ринків до високих ставок на тлі слабкої пропозиції: доступність покупки в ряді столиць залишається на багаторічних мінімумах, а попит «перетікає» в оренду. Deloitte
Найменш доступні столиці — Амстердам (15,4 річної зарплати за «типову» квартиру 70 м²), Афіни (15,3) і Прага (15,0); четверте місце займає Кошице (14,2). На протилежному полюсі — Оденсе (Данія) і Турин (Італія), де на покупку в середньому потрібно 4,9 річних доходу, а також Манчестер (Великобританія) — 5,3.
Україна не була включена в це дослідження.
Deloitte відзначає: на тлі «вузького горлечка» з новими проектами і збереження попиту орендний сегмент посилюється (зростання ставок помітно не тільки в столицях, але і в регіональних центрах). При цьому високі ставки і регуляторні лаги в дозволах продовжують тиснути на доступність власності, особливо у великих агломераціях.
Deloitte Property Index 2025 — порівняльне дослідження європейських ринків житла: ціни на новобудови, доступність покупки (у роках валової зарплати для квартири 70 м²), динаміка оренди та іпотечні ставки. Ключові тези та цифри доступні на сторінці звіту Deloitte Property Index 2025.