КНР зводить гідроелектростанцію за $167 млрд на Тибеті, Індія занепокоєна

Енергетика 23.07.2025    12:12

Влада КНР минулої суботи розпочала будівництво гігантської гідроелектростанції на Тибетському нагір'ї на річці Ярлунг Цангпо, повідомили західні ЗМІ.

Річка Ярлунг Цангпо - одна з найбільших водних артерій Південної Азії - також протікає через Індію і Бангладеш і впадає в річку Ганг. В Індії її називають Брахмапутра, в Бангладеш - Джамуна.

На церемонії запуску проєкту був присутній прем'єр Держради КНР Лі Цян. Електроенергію, що виробляє ГЕС, планують постачати за межі регіону; також вона має задовольнити місцеві потреби.

За підрахунками будівельної компанії Power China, гідроелектростанція зможе щорічно виробляти 300 млрд кВт.год електроенергії. Вартість гідротехнічної споруди оцінюють у $167,1 млрд.

ЗМІ зазначають, що після завершення будівництва цей об'єкт за масштабами може перевершити гребельну гідроелектростанцію "Три ущелини" на річці Янцзи в провінції Хубей - найбільшу електростанцію у світі.

У січні влада Індії заявляла, що висловила китайській стороні занепокоєння з приводу цього проєкту і закликала Пекін забезпечити відсутність шкоди для населення, яке живе нижче по річці. У Делі пообіцяли захищати індійські національні інтереси.

Зі свого боку в МЗС КНР заявляли, що ГЕС не матиме негативного впливу на регіони, розташовані вниз за течією. У відомстві додали, що підтримуватимуть зв'язок із країнами, через які теж тече Ярлунг Цангпо.

Теги:   КНР Тибет Індія гідроелектростанція Переглядів:   54

Читайте також:

22.07

"ОККО" встановила дахові СЕС на 244 заправках — сумарна потужність 5,9 МВт

21.07

Україна нарощує децентралізовану енергетику: +591 МВт за шість місяців

18.07

Китай у червні наростив генерацію електроенергії на 1,7%