"Нафтогаз" і ЄБРР обговорили фінансування закупівлі газу

Нафта і газ Банки 07.02.2025    13:21

Група "Нафтогаз" і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) обговорили питання фінансування закупівлі природного газу та підтримку його видобутку в умовах російських атак.

Як повідомила група у п'ятницю, вказані питання були у центрі уваги під час зустрічі очільника групи "Нафтогаз" Романа Чумака та президентки ЄБРР Оділь Рено-Бассо. В заході також взяли участь віце-президент ЄБРР Маттео Патроне, керуючий директор по Україні й Молдові Арвід Тюркнер та заступниця голови в Україні Ірина Кравченко.

"Посилення енергетичної стійкості країни в умовах повномасштабної війни, стабільне проходження опалювального сезону та забезпечення всіх категорій споживачів газом — наші ключові завдання. Ми вдячні ЄБРР за підтримку і продовжуємо спільну роботу над фінансовими інструментами для забезпечення енергетичної безпеки України", — наголосив під час зустрічі Чумак.

Він також додав, що в сучасних умовах гнучкі та оперативні рішення у співпраці з міжнародними партнерами дозволяють "Нафтогазу" швидко реагувати на кризові ситуації та убезпечити безперебійне постачання енергоресурсів.

Як повідомлялося з посиланням на міністра енергетики України Германа Галущенка, Україна до кінця 2025 року потребуватиме імпорту не менше 1 млрд куб. м природного газу.
Водночас, як вважає ексміністр енергетики Ольга Буславець, країні для покриття дефіциту природнього газу у 2025 р. доведеться імпортувати 2-3 млрд куб. м.

За її розрахунками, Україна має пройти опалювальний період без серйозних обмежень постачання газу, якщо не буде екстремальних морозів, але до його кінця запаси у підземних сховищах газу (ПСГ) складуть близько 4,5-5 млрд куб. м, що означає додаткову потребу до кінця цього року в імпорті 2-3 млрд куб. м газу.

Теги:   Газ Нафтогаз ЄБРР Переглядів:   525

Читайте також:

19.03

Petkim завершив 2024 рік зі збитком $173,3 млн після прибутку у 2023-му

17.03

Імпорт ЗПГ у Південну Корею в лютому впав до мінімуму за 8 років

16.03

Whitecap і Veren об'єднаються в найбільшого виробника легкої нафти Канади