WWF-Україна запустив проєкт з порятунку рисі

Ринки 17.06.2024    14:54

Напередодні Міжнародного дня рисі, Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив проєкт «Не барись врятувати рись». Мета проєкту — збереження рисі на території Карпат і Полісся, де вона мешкає. Для цього WWF-Україна шукає та об’єднує друзів плямистих. Українські бренди Oliz, Yakush стали першими друзями євразійської рисі: частину коштів зі своїх плямистих колекцій вони передають на підтримку роботи WWF-Україна. 

Ми створюємо тренд на підтримку найбільшої кішки Європи, яка втрачає свій дім! Обираючи тваринний принт, ви наголошуєте на проблемі та сприяєте її вирішенню.

З 1994 року, коли рись включили до Червоної книги України та заборонили полювання на неї, чисельність популяції тварини суттєво не збільшується, а про її життя досі відомо небагато. В Україні рись трапляється у Карпатах — близько 400 особин, та на Поліссі — до 100 особин. Від цього виду залежить здоров’я екосистем та життєвий цикл інших видів тварин і рослин (зокрема червонокнижні), що живуть поруч з нею.

“Для ефективної охорони будь-якого виду необхідно володіти ґрунтовними даними щодо його чисельності, особливостей поширення, динаміки цих показників, розуміти загрози та виклики з якими вид стикається. Вважаємо, що критично важливо створити державну систему моніторингу біорізноманіття. Без неї забезпечити ефективну охорону тваринного світу України, зокрема червонокнижних видів, буде неможливо”, — Тарас Ямелинець, керівник напряму “Рідкісні види” WWF-Україна.

WWF-Україна вже вдалося зібрати та проаналізувати дані знахідок рисі у 650 локаціях та з понад 500 установ Карпат і Полісся, щоб створити актуальну карту поширення рисі в Україні та її лісових оселищ для ефективного планування охоронних заходів та вивчення виду; суттєво посилити моніторинг рисі в Карпатах та на Поліссі за допомогою фотопасток. Загалом, з 2019 року 74 засоби стеження та необхідні аксесуари до них передали до девʼяти природоохоронних та трьох лісогосподарських установ; розробити методичні рекомендації з моніторингу рисі  в Карпатах та на Поліссі, які рекомендовані Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України для працівників лісового господарства та установ природно-заповідного фонду.

Усі роботи здійснюються в межах затвердженого Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України Національного плану дій щодо збереження рисі євразійської, а також проєктів “Співжиття заради збереження”, NatureFIRST, LECA. Фінансування робіт: WWF-Polska, програми HORIZON та Interreg Європейського Союзу.

Українці, бренди та компанії можуть підтримати діяльність WWF-Україна, яка допоможе дізнатися, скільки рисей залишилося в Україні станом на зараз, закупити необхідне обладнання для їхнього моніторингу, збереження та комфортного існування рисі в Україні. Як організація, яка дбає про майбутнє, WWF-Україна прагне надихнути українців підтримувати дружнє до природи відновлення України вже зараз.

Переглянути проєкт та підтримати його можна за посиланням — https://specials.wwf.ua/lynx

Розробку втілила українська вебкоманда Figmatica.

Всесвітній фонд природи WWF-Україна — представництво однієї з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі — WWF (Всесвітній фонд природи). Місія WWF — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою.

Теги:   WWF-Україна рись Переглядів:   92

Читайте також:

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ

14.07

Посол Франції зустрівся з українськими атлетами і пара атлетами

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ