Україна відправить 2453 тонн соняшникової олії до п'яти африканських країн

Агро 13.06.2024    14:55

Україна вперше в межах гуманітарної продовольчої ініціативи президента України Grain from Ukraine відправить 2453,26 тонни соняшникової олії до п'яти держав Африки - Демократичної Республіки Конго, Мозамбіку, Джибуті, Мавританії, Палестини, повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

"Ми виконуємо місію нашої країни, забезпечуємо продовольчу безпеку у світі. І розширюємо гуманітарні товари, як було оголошено президентом України Володимиром Зеленським під час другого саміту Grain from Ukraine. Ми постачаємо не лише зерно, а і кукурудзу, горох, а тепер вже і соняшникову олію. Ця олія буде відправлена контейнерами з портів Великої Одеси", - зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.

В.о. директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Ворд повідомила, що в межах Grain from Ukraine буде відправлено понад 200 тис. тонн агропродукції. До ініціативи вже долучилися багато країн донорів, серед яких Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Швеція, Люксембург.

Дмитрасевич наголосив на великій ролі Всесвітньої продовольчої програми ООН у підтримці українців із прифронтових територій та внутрішньо переміщених осіб. За його інформацією, найближчим часом Україна передасть на перероблення Всесвітній продовольчій програмі зерно для виробництва макаронних виробів і хліба. Ці товари буде відправлені жителям прифронтових територій.

Відправлення гуманітарних вантажів у межах Grain from Ukraine здійснюють Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP).

Як повідомлялося, загалом у межах ініціативи було відправлено 10 суден із понад 200 тис. тонн аграрної продукції до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії, Судану, Палестини, Ємену.

Ініціатива Grain from Ukraine була започаткована президентом України Володимиром Зеленським у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP) задля мінімізації шкоди, яку завдала світовій продовольчій системі російська агресія та спроба блокади українських портів.

Теги:   Африка соняшникова олія Переглядів:   252

Читайте також:

14.07

Урожай літніх зернових у Китаї зріс на 2,5%

12.07

Аграрії України вже намолотили 9,5 млн тонн нового врожаю

12.07

Урожай олійних культур у 2024 р. становитиме 22,5 млн тонн - Укроліяпром