Виклики української економіки пов'язані з браком страхування - Пенні Пріцкер

Ринки 12.06.2024    17:30

Виклики української економіки пов'язані з нестачею страхування і вже очевидно, що це перешкоджає залученню інвесторів, які насамперед думають про захист своїх капіталів.

Таку думку висловила спеціальний представник США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер на Конференції з відновлення України (URC2024) у Берліні в середу.

"Ми всі розуміємо: для того щоб приходили приватні інвестори, потрібне страхування. Про це насамперед думає інвестор", - сказала вона.

За словами Пріцкер, вона та її команда сприйняли це як заклик до дії Він і був підтриманий Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC) і глобальним перестрахувальним брокером Aon, які знайшли практичні інноваційні рішення в цьому питанні. DFC вже сьогодні надає продукт страхування, розроблений для малих і середніх підприємств.

"Ми спеціально побудували таку модель страхування, яку можна масштабувати. Однак для того, щоб цей сектор в Україні процвітав, необхідно багато гравців. Я закликатиму інші організації страхування, міжнародні інституції подумати, як вони можуть долучитися до цієї моделі. Я впевнена: цей механізм принесе в Україну необхідний капітал для її економічного зростання і коли триває війна, і коли буде мир, і коли почнеться відновлення", - підкреслила вона.

За словами виконавчого директора DFC Скотта Нейтана, до початку війни корпорація мала в Україні великий портфель, зокрема і зі страхування ризиків. Наразі для підтримки приватного сектору та економіки країни одним із важливих наборів у її портфелі інструментів є страхування політичних ризиків, за якими за останній рік було закрито домовленості на $350 млн за трьома контрактами в сільському господарстві, на виробництві та у сфері освіти.

"Разом із нашим партнером АРКС ми як DFC можемо надати $50 млн на страхування військових ризиків, ризиків від авіанальотів тощо різним клієнтам. Це можуть бути невеликі поліси, які можуть перейти до більших", - зазначив він.

При цьому Нейтан повідомив, що спільно з Aon розробляються проєкти, які можна буде масштабувати. Незабаром про один такий проєкт буде оголошено.

"Практично ми допомагаємо місцевим страховим компаніям створювати потенціал для країни. Страхування - це механізм мобілізації капіталів у країні, і ми сподіваємося запропонувати такий інноваційний інструмент. Це тільки початок, тільки частина наших спільних зусиль інвестувати в майбутнє України, закладати фундамент для майбутніх інвестицій, коли почнеться її відновлення і реконструкція. Важливо, щоб економіка працювала щодня вже зараз, у період війни, і для цього необхідно створити потенціал на ринку страхування. Це - ключ до успіху", - сказав він.

За словами президента Aon Еріка Андерсена, дуже важливим є надання захисту українськими страховими компаніями, а також - наявність механізму об'єднаних ресурсів, щоб надавати страхування в системі охорони здоров'я, для малих бізнесів тощо.

"Ми говоримо про те, що хотіли брати участь і вкласти наш капітал через DFC, через місцевих страховиків. 
Ми працюємо в Україні давно, це велика програма страхування, і ми хочемо, щоб цей капітал отримали компанії, які працюють у країні", - зазначив він.


 

Теги:   Україна Пенні Пріцкер економіка страхування Переглядів:   217

Читайте також:

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ

14.07

Посол Франції зустрівся з українськими атлетами і пара атлетами

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ