ЄБРР і GOLDBECK SOLAR побудують СЕС на 500 МВт в Україні

Ринки 12.06.2024    18:02

Німецька компанія GOLDBECK SOLAR Investment та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) створюють спільне підприємство GOLDBECK SOLAR Investment Ukraine для реалізації проєктів будівництва в Україні СЕС 500 МВт протягом наступних трьох-п'яти років.

«Метою нової компанії є розробка, фінансування, будівництво та експлуатація проєктів сонячної енергетики, щоб у такий спосіб підтримувати енергетичну незалежність і стійкість України», - ідеться в пресрелізі компанії на сайті в середу за підсумками URC-2024 у Берліні.

GOLDBECK SOLAR Investment отримає кредит у розмірі EUR5 млн від DEG (Deutsche Investitions-und Entwicklungsgesellschaft) для своїх зобов'язань в Україні через програму ImpactConnect, ініційовану і фінансовану Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Планування будівництва першого сонячного парку має розпочатися восени 2024 року.

Як зазначається, це перша угода ЄБРР про акціонерний капітал в енергетичному секторі України після повномасштабного вторгнення РФ. Документ підкреслює економічну життєздатність інвестиційного сценарію та сталу роль GOLDBECK SOLAR як надійного партнера банку після попередніх транзакцій боргового фінансування в Польщі та Казахстані.

ЄБРР, зі свого боку, у пресрелізі зазначає, що угода про створення СП зміцнить його відносини з GOLDBECK SOLAR Group, яку він охарактеризував як досвідчену німецьку компанію з сонячної енергетики з більш ніж 20-річним досвідом роботи. За його даними, наразі в GOLDBECK SOLAR Group працює понад 550 чол., і вона побудувала понад 3 ГВт сонячних потужностей у 20 країнах.

«Це буде перша інвестиція і діяльність групи в Україні, яка також є важливим орієнтиром для стимулювання прямих іноземних інвестицій в її енергетичний сектор, особливо з акцентом на реконструкцію і “зелений” перехід», - зазначає ЄБРР.

За словами гендиректора GOLDBECK SOLAR Group Йоахіма Голдбека, наведеними на сайті компанії, група усвідомлює ризики, створювані поточною політичною ситуацією, проте визнає: майбутнє Європи пов'язане з майбутнім України, «тому нам потрібно подавати приклад сьогодні».

"Завдяки нашому досвіду і ресурсам ЄБРР ми можемо досягти значного прогресу в секторі відновлюваної енергетики. Ми бачимо великий потенціал в Україні і впевнені, що наші дії зроблять стійкий внесок в енергозабезпечення країни, а також заохотять інші компанії слідувати нашим шляхом", - наголосила керуючий директор новоствореної GOLDBECK SOLAR Investment Ukraine Ольга Ковальчук.

Як зазначив керуючий директор ЄБРР в Україні та Молдові Арвід Тюркнер, банк вітає цей проєкт, який зробив можливим залучення ключових транскордонних інвестицій в Україну.

Директор з енергетики в Європі ЄБРР Ґжеґож Зелінські, своєю чергою, висловив сподівання, що комплексний підхід банку до енергетичного сектору України як на державному, так і на приватному рівнях стане каталізатором подальших інвестицій у цей сектор.

Повідомляється, що в рамках URC Йоахім Голдбек і заступник міністра енергетики України Світлана Гринчук підписали меморандум про взаєморозуміння зі спільним зобов'язанням співпрацювати в декількох сферах і заходах з метою сприяння залученню приватних інвестицій у сектор відновлюваної енергетики України.


 

Теги:   Україна ЄБРР GOLDBECK SOLAR СЕС Переглядів:   232

Читайте також:

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ

14.07

Посол Франції зустрівся з українськими атлетами і пара атлетами

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ