Україна встановила рекорд з експорту цукру в 108 тис. тонн - «Укрцукор»

Харчова 05.06.2024    10:46

Площі під цукровими буряками за роки війни зросли майже на 20% - до 250 тис. га, що стало хорошим варіантом диверсифікації для аграріїв, які переорієнтувалися з вирощування зернових на цю культуру, повідомила в.о. голови правління Національної асоціації виробників цукру «Укрцукор» Яна Кавушевська.

«У роки війни галузь у принципі продемонструвала стійкість і стала острівцем порятунку для деяких фермерів, які вчасно змогли переорієнтуватися з вирощування зернових на цукрові буряки», - розповіла вона на Grain Ukraininе в Києві.

За інформацією Кавушевської, 2020 року цукровими буряками в Україні було зайнято 216 тис. га. Але вже два роки поспіль країна відводить під цю культуру 250 тис. га, що свідчить про зростання майже на 20%. Це відбувається за рахунок площ незалежних фермерів та агрокомпаній, які зробили свідомий вибір на користь цукрових буряків, побачили в них можливість отримання прибутку.

Успіх галузі в.о. голови правління «Укрцукор» пояснила сприятливою кон'юнктурою на світовому ринку, де ціни на цукор, починаючи з 2006 року, були одними з найвищих. Крім того, українським виробникам було легше експортувати цукор, а не зерно.

«Логістичні проблеми були. Безумовно, цукровики, як і зерновики, зацікавлені в тому, щоб були відкриті порти Великої Одеси, і вона нормально працювала. Але експорт сушею також був досить активним", - констатувала вона.

Ще один позитивний фактор для активізації цукрової галузі України, за словами представника галузевої асоціації, - безмитна торгівля з ЄС, якою українські виробники активно скористалися і наростили експорт.

Говорячи про запровадження обмежень на український цукор з боку ЄС, Кавушевська відзначила як позитивний фактор відновлення українськими виробниками експорту цукру не лише до ЄС, а й до країн Чорномор'я, Західної Африки.

«За результатами травня фактично 65% цукру Україна експортувала до Європейського Союзу, а 35% - це вже країни, де наш цукор також затребуваний. У травні в принципі Україна встановила рекорд з місячного експорту цукру: за 30 днів ми відправили на експорт 108 тис. тонн цукру", - підкреслила представник асоціації.

Кавушевська також звернула увагу, що наразі на світовому ринку відбувається корекція цін на цукор. Вона допустила, що фінансові результати для українських виробників, можливо, будуть не настільки втішними, як раніше. Однак цукрові буряки третій рік поспіль залишаться для українських фермерів у топі трьох найприбутковіших культур, що є гарною альтернативою для зерна.

Очільниця «Укрцукру» також наголосила на важливості співпраці з профільними європейськими асоціаціями виробників цукру, вказала на необхідність інтеграції української продукції до країн ЄС та нагадала, що галузь розраховує на підтримку держави та її торговельних представників, які вестимуть переговори щодо перегляду автономних торговельних заходів та про асоціацію.

Теги:   Укрцукор експорт рекорд цукор Переглядів:   371

Читайте також:

17.07

Фонд Coca-Cola виділив $300 тис. на проекти з доступу до питної води в Україні

11.07

PepsiCo збільшила чистий прибуток на 12%

10.07

Свинина в торговельних мережах подешевшала на 1% - АСУ