«Нібулон» розпочинає масштабну модернізацію своїх елеваторів

Агро 30.05.2024    11:00

Один із найбільших операторів зернового ринку України ТОВ «СП “Нібулон” (Миколаїв) розпочинає масштабну модернізацію свого елеваторного напряму, в рамках якої проведе автоматизацію, уніфікацію сервісів і механізмів забезпечення стандартів якості, повідомила прес-служба зернотрейдера у Facebook.

«Додатково буде значно розширено потужності філій “Хмільник”, ТОВ “АК ”Врадіївський», «Колосівський елеватор» і «Перевантажувальний термінал», - зазначається в повідомленні в середу.

За інформацією зернотрейдера, у філії «Хмільник» (Вінницька обл.), де загальна сума інвестицій становитиме $3,9 млн, буде збудована друга черга елеватора, яку обладнають чотирма новими ємностями і транспортним обладнанням. Крім того, буде встановлено дві зерносушарки STRAHL, які дадуть змогу збільшити потужності сушіння до 2200 т/добу. (з нуля) для залучення до співпраці сільгоспвиробників. Раніше ця філія обслуговувала потреби виключно власного агровиробництва «Нібулона».

Інвестиції в першу чергу модернізації ТОВ «АК “Врадіївський” (Миколаївська обл.) становитимуть $800 тис. Тут удвічі збільшать потужності та змінять схему приймання й відвантаження, що дасть змогу працювати з кількома культурами одночасно та скоротити час очікування для партнерів зернотрейдера.

«Друге дихання отримає і Колосівський елеватор (Миколаївська обл.), на реконструкцію першої черги якого компанія виділяє $265 тис. У фокусі - збільшення продуктивності з приймання та відвантаження зерна вдвічі», - уточнив агрохолдинг.

Крім того, перевантажувальний термінал у Миколаєві отримає інвестиції в $720 тис. для побудови нової галереї, яка дасть змогу приймати вантажі з водного транспорту та перевантажувати на залізничний із проходженням далі до філії «Бессарабська». В умовах блокування Миколаївського портового вузла це дасть змогу зменшити логістичні витрати на шляху прямування в порти Ізмаїла.

«У планах - автоматизувати всі елеватори, обладнати їх датчиками, які фіксуватимуть ресурс напрацювання обладнання та автоматично передаватимуть ці дані до єдиного диспетчерського центру. Як результат очікуємо підвищення ефективності роботи елеваторного напряму за рахунок оптимізації та автоматизації, зменшення собівартості послуг завдяки раціональному використанню ресурсів та збільшення заробітної плати для команд філій", - резюмували в “Нібулоні”.

ТОВ «СП “Нібулон” створено 1991 року. До російського військового вторгнення зернотрейдер мав 27 перевантажувальних терміналів і комплексів із приймання сільгоспкультур, потужності для одноразового зберігання 2,25 млн тонн продукції АПК, флот із 83 суден (із них 23 буксири), а також володів Миколаївським суднобудівним заводом.

«Нібулон» до війни обробляв 82 тис. га землі в 12 областях України та експортував сільгосппродукцію в більш ніж 70 країн світу. Зернотрейдер 2021 року експортував максимальні за час свого існування 5,64 млн тонн сільгосппродукції, досягнувши рекордних обсягів постачань на зовнішні ринки в серпні - 0,7 млн тонн, у четвертому кварталі - 1,88 млн тонн і в другому півріччі - 3,71 млн тонн.

Збиток «Нібулона» через повномасштабне військове вторгнення РФ у 2022 році перевищив $416 млн.

Наразі зернотрейдер працює на 32% потужностей, створив спеціальний підрозділ для розмінування сільгоспземель і змушений був перенести центральний офіс із Миколаєва до Києва.

Теги:   Нібулон елеватор модернізація Переглядів:   103

Читайте також:

16.06

Президенти України та Гани планують розвивати співпрацю в агросфері

15.06

Украина сможет экспортировать 60 млн тонн зерновых и масличных культур - прогноз

13.06

Vitagro залучить 110 млн євро для розширення біометанового заводу