Іспанія надасть підтримку Україні на 1 млрд євро - Педро Санчес

Ринки 27.05.2024    20:51
Іспанія надасть підтримку Україні в 1 млрд євро на рік згідно з підписаною в понеділок у Мадриді угодою у сфері безпеки, сказав на брифінгу в Мадриді після підписання документа прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

"Ми зараз підписали політичний договір, який відіграє дуже важливу роль. Це договір про майбутнє і це приклад нашої рішучості надати Україні всі інструменти, щоб забезпечити Україну стабільністю. Ми бачимо безпеку інтегрованою, тому є кілька сфер - фінансова, військова, виробництво між Україною та Іспанією, підтримка, реконструкція, відновлення та розмінування - це теми, які охоплює договір. Іспанія надала велику підтримку за два роки і зобов'язується ще підтримувати на мільярд євро, щоб посилити спробу України", - сказав він.

Санчес уточнив, що "це протиповітряна оборона, для того, щоб захистити цивільне населення, інфраструктуру, міста, які продовжують потерпати від атак, як це сталося цими вихідними в Харкові".

"Іспанія з перших же моментів підтримала формулу миру Зеленського у 2022 році. Це хороші новини, що в червні відбудеться саміт миру, націлений на визначення основ для обговорення миру на основі статуту ООН, на принципі суверенітету і територіальної цілісності країни", - сказав Санчес.

"Ця зустріч, гадаю, представляє компроміс усіх для того, щоб спробувати всі можливі шляхи для вирішення конфлікту в усіх частинах світу", - зазначив він.

Іспанія, за його словами, візьме участь у саміті про реконструкцію в Берліні. "Ми братимемо участь. Я думаю, що це дуже важливо. Ми будемо запрошувати всіх можливих учасників приватних державних підприємств. Захист, мир, реконструкція, стабільність. Це наші пріоритети, які об'єднають нас. Іспанію та Україну", - сказав він.
Теги:   Іспанія Переглядів:   22

Читайте також:

24.06

АМКУ розгляне заяву про дозвіл на придбання понад 50% у "СК Грінвуд Лайф Іншуранс"

24.06

У акціонерів страховика "Грінвуд Лайф Іншуранс" може поміняти розподіл часток

24.06

Більш ніж 76 % громадяни України негативно відносяться до Ірану - дослідження.