Німеччина продовжить допомагати Україні відновлювати експорт агропродукції на міжнародні ринки

Агро Ринки 10.04.2024    11:13
Німеччина вітає компроміс, досягнутий під час діалогу між послами Європейської Ради щодо продовження автономних торговельних заходів щодо допуску української агропродукції на європейський ринок, і продовжить допомагати Україні налагоджувати експорт на світові ринки, зокрема до країн глобального Півдня, заявив міністр сільського господарства ФРН Джем Оздемір перед засіданням Ради ЄС із питань сільського господарства та рибальства (Agrifish) у Брюсселі у вівторок.

"Я дуже вітаю компроміс, який отримав у Німеччині масову підтримку. У наших інтересах було забезпечення продовження експорту Україною сільгосппродукції, насамперед у пункт призначення - Глобальний Південь, де терміново потрібні продукти", - сказав він, додавши, що Німеччина виступала за виключення пшениці зі списку чутливих продуктів.

Оздемір висловив думку, що досягнутий компроміс є "розумним", оскільки одночасно представляє інтереси сільського господарства Євросоюзу та об'єднує інтереси України.
Як повідомлялося, Європейський парламент і Європейська Рада в понеділок досягли попередньої угоди щодо продовження до 5 червня 2025 року для України лібералізації торговельного режиму, передбачивши захисні заходи для фермерів ЄС.

"Ці односторонні заходи з лібералізації торгівлі допоможуть стабілізувати українську економіку і сприятимуть поступовій інтеграції країни до внутрішнього ринку ЄС", - ідеться в повідомленні ЄС.
Відповідно до домовленостей, у разі значного збою на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт, наприклад пшениці, гарантується, що Комісія може вжити швидких кроків і запровадити будь-які заходи, які вона визнає необхідними.

У рамках посилених заходів, спрямованих на захист інтересів місцевих фермерів, ЄС може задіяти аварійне гальмо для особливо чутливих сільгосппродуктів, а саме птаха, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду. Учасники переговорів погодилися продовжити базовий період, який використовується як основа для застосування цього автоматичного захисту. Однак у разі, якщо імпорт цих продуктів перевищить середній обсяг імпорту, зареєстрований у другій половині 2021 року, а також упродовж усього 2022 і 2023 років, тарифи будуть переглянуті. Крім того, Європейська Комісія зобов'язалася посилити моніторинг імпорту зерна, зокрема пшениці.
Теги:   Німеччина експорт агропродукція Переглядів:   231

Читайте також:

10.09

Україна під урожай-2025 посіяла 640 тис. га озимих сільгоспкультур

10.09

Україна наростила експорт молочних продуктів на 8%, імпорт на 7,6%

10.09

ПриватБанк надає кредит 100 млн грн "Слобожанщині Агро"