В Україні змінився порядок проведення іспитів на рівень володіння держмовою

Ринки 01.01.2024    16:40 В Україні порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою змінився з 1 січня 2024 року.

Зокрема, з 1 січня набув чинності оновлений порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою.

Як раніше повідомляли в Секретаріаті уповноваженого із захисту державної мови, документом розширено діапазон екзаменаційних завдань (додано написання тексту) та збільшено оптимальний час тривалості іспитів.

Передбачається, що до письмової частини (крім тестових завдань) буде додано завдання відкритого типу (написання тексту на певну тему).

Водночас усна частина залишається без змін - монологічне висловлювання.

Тривалість іспиту для осіб, які зобов'язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов'язків, збільшено з 30 до 60 хвилин, а для осіб, які мають намір набути громадянства України, іноземців та осіб без громадянства, які мають намір підтвердити свій рівень володіння українською мовою, - зі 120 до 150 хвилин.

Усна та письмова частини іспиту відбуваються з використанням засобів інформаційно-комунікаційної системи "Екзаменаційна система для визначення рівня володіння державною мовою" у формі анонімного комп'ютерного онлайн-іспиту.
Теги:   іспит держмова Переглядів:   233

Читайте також:

12.06

Чеські партнери надали рятувальникам Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України новітню систему pTRACK

12.06

IFC може виділити приблизно $345 млн для будівництва в Україні вітроенергетичних потужностей

12.06

ЄБРР і GOLDBECK SOLAR побудують СЕС на 500 МВт в Україні