В Україні заборонили торгівлю акціями 39-ти акціонерних товариств

Ринки 26.09.2023    22:32

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заборонила торгівлю акціями 39-ти акціонерних товариств, які становлять суспільний інтерес, які перебувають на підконтрольних територіях і не провели річні загальні збори акціонерів за підсумками 2021 і 2022 років.

"Заборонити з 00 год. 00 хв. 26.09.2023р. торгівлю акціями акціонерних товариств, зазначених у додатку до цього рішення, а саме: вчинення інвестиційними фірмами правочинів з акціями цих акціонерних товариств, пов'язаних із переходом прав на цінні папери та прав за цінними паперами", - ідеться в рішенні НКЦПФР №1064 від 25 вересня.

До числа АТ увійшли, зокрема, "ArcelorMittal Кривий Ріг" (АМКР), "Криворізький залізорудний комбінат" (КЗРК), "Кривбасвибухпром", "Покровський ГЗК", "Кременчуцький сталеливарний завод", "Гемопласт", "Дніпровський меткомбінат", "Сумихімпром", "Насосенергомаш", "Дніпроазот", "Азот" і "Рівнеазот", "Сумське машинобудівне НВО", "Дніпроважмаш", "Одеський коньячний завод".

Серед них також "Львівський електроламповий завод "Іскра", Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (БХФЗ), "Телеканал "Інтер", "Новокраматорський машинобудівний завод" (НКМЗ), "Концерн Хлібпром", "Концерн "Галнафтогаз", "Білоцерківська ТЕЦ", "Нафтогазвидобування", "Ельба", "Просто-Страхування", "СК "Вона", "СК "Омега", "Ексімнафтопродукт", "Одеснафтопродукт", "Татарбунарське АТП №15143".

До переліку також увійшли "Волиньобленерго" і "Тернопільобленерго", а також сім облгазів: "Полтава-", "Вінниця-", "Кіровоград-", "Рівне-", "Волинь-" і "Чернівцігаз".

На думку регулятора, АТ перебувають у ситуації, коли подальший обіг їхніх цінних паперів порушуватиме права інвесторів.

Нацдепозитарію України, саморегулівним організаціям УАІБ і ПАРД, а також організаторам торгівлі доручено у триденний строк поінформувати Комісію про виконання цього рішення.

Джерело: https://www.nssmc.gov.ua/document/?id=13873320

Теги:   торгівля акціями Переглядів:   324

Читайте також:

12.06

ЄБРР і GOLDBECK SOLAR побудують СЕС на 500 МВт в Україні

12.06

Конкуренція на ринку праці знижується п'ятий місяць поспіль - Work.ua

12.06

Виклики української економіки пов'язані з браком страхування - Пенні Пріцкер