Нафта дорожчає після підйому цін Саудівською Аравією

Нафта і газ Ринки 07.02.2023    11:08 Нафта дорожчає у вівторок слідом за підвищенням Саудівською Аравією цін на більшість сортів цього енергоносія для азіатських покупців.

Напередодні держкомпанія Saudi Aramco повідомила, що вартість основного сорту Arab Light, що поставляється в Азію, в березні збільшиться на $0,2 за барель. У результаті він буде на $2 за барель дорожчим, ніж кошик нафти Оману і Дубая.

Ціна цього сорту зросла вперше з вересня.

Підвищення цін для Азії є сигналом більш високого, ніж очікувалося, попиту на нафту в Китаї, зазначає головний аналітик The Price Futures Group Філ Флінн. "Це має забезпечити істотну підтримку нафтовому ринку, враховуючи побоювання інвесторів щодо обсягу резервних видобувних потужностей у світі, які посилюються", - наводить слова експерта агентство Bloomberg.

Вартість квітневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:15 кв. у вівторок становить $81,74 барель, що на $0,75 (0,93%) вище від ціни на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у понеділок ці контракти подорожчали на $1,05 (1,3%), до $80,99 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на березень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $0,74 (1%), до $74,85 за барель. До закриття попередніх торгів вартість цих контрактів збільшилася на $0,72 (1%), до $74,11 за барель.

Раніше головний аналітик із сировинних ринків Goldman Sachs Group Inc. Джеффрі Каррі заявив, що резервні видобувні потужності в нафтовому секторі, за його оцінками, закінчуються, і це може стати серйозною проблемою для ринку в 2024 році.

Підвищенню цін на нафту також сприяють побоювання зниження поставок з Близького Сходу після землетрусу в Туреччині. Зокрема, було зупинено операції турецького нафтового терміналу Джейхан, зазначає Bloomberg.
Теги:   нафта Переглядів:   270

Читайте також:

22.07

Азербайджан може експортувати газ до ЄС через Україну після закінчення контракту з Росією

20.07

Саудівська Аравія збільшила видобуток нафти на 0,1% м/м, експорт - на 2,5% - JODI

20.07

Saudi Aramco купує 50% Blue Hydrogen Industrial Gases