Фондові індекси найбільших країн АТР підвищуються слідом за динамікою фондового ринку США

Ринки 27.01.2023    12:43 Фондові індекси найбільших країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) переважно підвищуються в п'ятницю, слідуючи за динамікою американського фондового ринку.

Біржі материкового Китаю продовжують залишатися закритими у зв'язку зі святом Весни (настання нового року за місячним календарем).

Зростанню оптимізму на азіатських ринках, зокрема, сприяли опубліковані напередодні статдані зі США, які засвідчили, що економіка залишається гнучкою, незважаючи на істотне посилення грошово-кредитної політики Федеральною резервною системою (ФРС).

Згідно з попередніми даними міністерства торгівлі США, ВВП країни в четвертому кварталі збільшився на 2,9% у перерахунку на річні темпи після підйому на 3,2% у попередньому кварталі. Консенсус-прогноз аналітиків, який наводить Trading Economics, передбачав ослаблення економічного зростання до 2,6%.

Значення індексу Nikkei 225 до 7:09 кв збільшилося на 0,05%.

Лідерами зростання цін виступають папери хімічної компанії Shin-Etsu Chemical Co. Ltd. (+4,2%), виробника промислових роботів Yaskawa Electric Corp. (+3,7%) і банку Chiba Bank Ltd. (+3,6%).

Акції автовиробника Toyota Motor подорожчали на 0,4%, виробника споживчої електроніки Sony - на 1%.

Гонконгський індекс Hang Seng до 7:16 кв опустився на 0,01%.

Найсуттєвіше зниження на Гонконгській фондовій біржі показують акції виробника сонячних панелей Xinyi Solar Holdings Ltd. (-3,5%), виробника комп'ютерів Lenovo Group Ltd. (-3%) і виробника побутової техніки та електроніки Haier Smart Home Co. Ltd. (-2,3%).

Акції ритейлера Alibaba Group Holding Ltd. дешевшають на 1,3%, тоді як папери JD.com Inc. зростають на 1,8%.

Значення південнокорейського Kospi до 7:14 кв збільшилося на 0,7%.

Котирування паперів одного з найбільших у світі виробників чипів та електроніки Samsung Electronics Co. зростають на 1,1%, ціна акцій автовиробника Hyundai Motor зменшується на 0,6%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 додав за день 0,3%.

Індекс цін виробників в Австралії збільшився на 0,7% у поквартальному вираженні в четвертому кварталі 2022 року порівняно зі зростанням на 1,9% у третьому кварталі. Показник демонструє зростання десятий квартал поспіль, проте темпи підйому були мінімальними з другого кварталу 2021 року, пише Trading Economics.

Папери найбільших гірничодобувних компаній світу BHP і Rio Tinto подорожчали на 0,6% і 0,4% відповідно.

Акції Fortescue Metals Group Ltd. додали 0,04%. Компанія повідомила, що поставила рекордний обсяг залізної руди в четвертому кварталі, при цьому скоротивши виробничі витрати порівняно з попередніми трьома місяцями.
Теги:   США АТР фондові індекси Переглядів:   292

Читайте також:

23.07

Warner Bros. Discovery готова запропонувати НБА умови нової медіаугоди, аналогічні Amazon Prime Video

23.07

Міністр закордонних справ України прилетів із візитом до Китаю

23.07

ЄБА, AmCham і «Укртютюн» просять парламент підтримати урядовий законопроєкт про тютюнові акцизи