ЄБРР виконує запланований обсяг інвестицій в Україні: €3 млрд у 2022-23 роках

Ринки 25.01.2023    21:39
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) інвестував в Україні €1,7 млрд у 2022 році та мобілізував ще €200 млн через партнерські банки. Це становить понад 10% від загального обсягу діяльності Банку.

Таким чином, ЄБРР виконує свої зобов’язання інвестувати в Україні €3 млрд до кінця 2023 року, користуючись винятковою підтримкою акціонерів і донорів, які беруть на себе частину ризику, пов’язаного з відповідними інвестиціями Банку.

Ці результати досягаються у надзвичайно складних глобальних економічних умовах, спричинених розв’язаною Росією війною в Україні, підтверджуючи роль ЄБРР, як джерела контрциклічної підтримки для країн операцій та клієнтів.

«Банк та його акціонери почали надавати необхідну підтримку одразу після початку війни, - сказала Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо. – Ці вражаючі результати діяльності є свідченням нашої стійкості та рішучості в наданні підтримки нашим країнам операцій та клієнтам».

ЄБРР спрямував €1,7 млрд на підтримку реального сектору економіки України, що включало у себе інвестиції у життєво важливу інфраструктуру, енергетичну та продовольчу безпеку, торгівлю та підтримку приватного сектору. Ще €200 млн було мобілізовано через банки-партнери.

Банк також мобілізував у 2022 році €1,4 млрд донорських коштів, у тому числі у формі нефінансованих гарантій, що використовуються для підтримки України та інших країн, які вже зазнали і зазнаватимуть найбільшого впливу війни у 2022- 2023 роках. ЄБРР узяв на себе 60% ризику, пов’язаного з інвестиціями в Україні у 2022 році.

Одним з яскравих прикладів діяльності ЄБРР в Україні у 2022 році, яка дозволила успішно залучити додаткові іноземні гранти, стало надання влітку минулого року по €150 млн «Укрзалізниці» та «Укренерго» на екстрену підтримку ліквідності. Ці кошти були важливими для забезпечення безперебійного надання послуг залізничних перевезень та електропостачання.

Частину ризику за фінансуванням для «Укрзалізниці» покрили Франція та Європейський Союз, а за фінансуванням для «Укренерго» - Європейський Союз, Велика Британія, США та Нідерланди.

Восени «Укренерго» отримала додатковий пакет фінансування €370 млн, який складався з кредиту ЄБРР на суму €300 млн та гранту від Нідерландів на суму €70 млн і призначався для здійснення невідкладних ремонтних робіт національної енергетичної мережі, пошкодженої внаслідок російських обстрілів цивільної інфраструктури.

ЄБРР також надав фінансовий пакет у розмірі майже €500 млн НАК «Нафтогаз» для компенсації втраченого обсягу видобування природного газу через російське вторгнення. Норвегія доповнить грантом €190 млн кредитну лінію ЄБРР на суму €300 млн, ризик за якою частково покривають США, Канада, Німеччина та Франція.

У сфері торговельного фінансування ЄБРР забезпечив в Україні у 2022 році загальний обсяг €459 млн.

Разом із партнерськими фінансовими установами Банк також підтримував продовольчу безпеку, надавши понад €280 млн фінансування для сільськогосподарських ланцюжків постачання та ще €170 млн для посилення стійкості інших компаній приватного сектору, у тому числі МСП.

Дуже активно продовжувалася підтримка реформ через програму «Українська архітектура реформ» (комплексна програма технічної допомоги, яка реалізується ЄБРР та Європейським Союзом з 2016 року у відповідь на запит Уряду України про надання підтримки в реалізації ключових реформ), зокрема у таких сферах, як забезпечення ефективного управління на державних підприємствах, з якими працює ЄБРР, а також підтримка людського капіталу у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

У 2022 році пріоритетом для ЄБРР було надання екстреної ліквідності для забезпечення безперебійного енергопостачання, опалення, руху поїздів, життя громад та функціонування бізнесу. Зараз на перший план виходить надання фінансування на невідкладні ремонтні роботи і відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських обстрілів.

«У майбутньому ми також плануємо розширити нашу роботу з муніципалітетами, у тому числі на деокупованих територіях. Для цього нам і нашим партнерам будуть потрібні нові фінансові інструменти, в яких грантова складова переважатиме над кредитною. Ми розраховуємо на подальшу підтримку наших акціонерів і донорів у формі донорських коштів або гарантій для подальшого часткового покриття ризиків за нашими інвестиціями в Україні цього року», - сказала Президентка Рено-Бассо.

«Ми продовжимо активно і оперативно реагувати на фактичні обставини у 2023 році та вносити необхідні корективи з урахуванням реальної ситуації та потреб , як ми це робили впродовж минулого року», - додала вона.

«Коли дозволять умови, ми допоможемо запустити програму відбудови України, що включатиме у себе відновлення джерел життєдіяльності, робочих місць і бізнесу, критично важливої інфраструктури, ефективного управління та доступу до послуг. ЄБРР як найбільший інституціональний інвестор у країні з найбільш активною присутністю на місцях готовий і бажає відігравати центральну роль у процесі реконструкції».

ЄБРР – багатосторонній банк, який підтримує розвиток приватного сектору та підприємницьких ініціатив у 36 країнах на трьох континентах. Банк належить 71 країні, ЄС та ЄІБ. Мета інвестицій ЄБРР – зробити економіку в регіонах його діяльності конкурентоспроможною, інклюзивною,ефективно керованою,«зеленою»,стійкою та інтегрованою. Слідкуйте за нашою діяльністю на нашому веб-сайті, у Фейсбуці, Лінкдіні, Інстаграмі, Твіттеріта Ютубі.
Теги:   ЄБРР інвестиція Переглядів:   295

Читайте також:

23.07

Warner Bros. Discovery готова запропонувати НБА умови нової медіаугоди, аналогічні Amazon Prime Video

23.07

Міністр закордонних справ України прилетів із візитом до Китаю

23.07

ЄБА, AmCham і «Укртютюн» просять парламент підтримати урядовий законопроєкт про тютюнові акцизи