Фондові індекси країн Європи опускаються в середу

Ринки 09.11.2022    13:58 Фондові індекси країн Західної Європи опускаються під час торгів у середу, інвестори зайняли вичікувальну позицію напередодні остаточних підсумків виборів до Конгресу США.

За попередніми прогнозами ЗМІ, Республіканська партія майже напевно поверне собі більшість у Палаті представників, тоді як битва за Сенат триває з приблизно рівними шансами на перемогу в обох партій.

При цьому демократам для більшості у верхній палаті необхідно отримати 50 місць, а республіканцям - 51, оскільки в разі відсутності більшості в обох партій вирішальний голос має віцепрезидент Камала Гарріс, яка є представником Демократичної партії.

Зведений індекс найбільших компаній регіону Stoxx Europe 600 до 11:50 кв знизився на 0,66% і становив 418,81 пункту.

Британський фондовий індекс FTSE 100 опустився на 0,32%, німецький DAX - на 0,76%, тоді як французький САС 40 - на 0,45%. Італійський FTSE MIB та іспанський IBEX 35 втрачають менше 0,1%.

Крім того, учасники ринку чекають даних про жовтневу інфляцію в США, які можуть вплинути на політику Федрезерву. Звіт буде опубліковано в четвер, і опитані Trading Economics аналітики в середньому очікують, що він вкаже на уповільнення інфляції в жовтні до 8% з вересневих 8,2%.

Також у середу стало відомо, що інфляція в Китаї в жовтні сповільнилася до мінімального рівня з травня. Споживчі ціни (індекс CPI) минулого місяця збільшилися на 2,1% у річному вираженні після підйому на 2,8% у вересні, тоді як аналітики в середньому очікували більш помірного уповільнення - до 2,4%.

Порівняно з попереднім місяцем споживчі ціни в КНР збільшилися в жовтні на 0,1% після підвищення на 0,3% місяцем раніше. Експерти прогнозували, що темпи зростання залишаться на вересневому рівні.

Акції adidas AG дешевшають на 0,1%. Другий за величиною у світі виробник спортивних товарів у третьому кварталі скоротив чистий прибуток майже втричі, незважаючи на збільшення виручки, і вчетверте з початку року погіршив річний прогноз.

Ціна паперів британської мережі універмагів Marks & Spencer Group Plc (M&S) знизилася на 6,2%, хоча компанія за підсумками першого півріччя 2023 фінансового року збільшила доподатковий прибуток і підтвердила річний прогноз.

Капіталізація Commerzbank AG також знижується на 6,2%. Другий за величиною банк Німеччини скоротив чистий прибуток і виручку в третьому кварталі 2022 року, хоча обидва показники виявилися кращими за очікування аналітиків.

Лідером зростання серед компонентів Stoxx 600 є акції німецької фармацевтичної компанії Evotec SE, що падають на 9% на новини про отримання компанією чистого збитку за дев'ять місяців поточного року.

Найактивніше зростання в індексі демонструють папери шведської енергетичної компанії Orron Energy (+3,8%) і німецької військово-промислової компанії Rheinmetall AG (+3,6%).
Теги:   Європа фондові індекси Переглядів:   236

Читайте також:

23.07

Warner Bros. Discovery готова запропонувати НБА умови нової медіаугоди, аналогічні Amazon Prime Video

23.07

Міністр закордонних справ України прилетів із візитом до Китаю

23.07

ЄБА, AmCham і «Укртютюн» просять парламент підтримати урядовий законопроєкт про тютюнові акцизи