В Узбекистані мають намір розширити експорт IT-послуг та створити національну модель AI
Ринки 09.07.2025 11:05
1 липня ц.р. Президент Узбекистану ознайомився з презентацією планів у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту та телекомунікацій.
Кількість резидентів IT-парку Узбекистану перевищила 2800, кількість іноземних компаній досягла 752. Високий дохід в цій сфері отримують близько 40 тисяч молодих людей.
За останні 5 років експорт галузі зріс зі $170 млн до майже $1 млрд.
У 2024 році стартапи залучили $70 млн венчурних інвестицій.
В результаті Узбекистан піднявся на 12 позицій і увійшов в топ-100 глобального рейтингу стартап-екосистем. Країна також піднялася на 17 позицій у міжнародному індексі готовності до штучного інтелекту, посівши перше місце в Центральній Азії.
Узбекистан очолив рейтинг країн СНД за темпами зростання телекомунікаційної галузі.
Робота в цьому напрямку послідовно триває. Зокрема, на наступний рік окреслюються такі цілі:
- Цифровізація 70% державних послуг,
- Збільшення обсягу IT-послуг до $7,9 млрд
- Планується піднятися щонайменше на 55 місце в Індексі розвитку електронного урядування
В рамках реалізації цих цілей було розроблено низку проектів нормативно-правових документів, які були обговорені під час презентації.
На сьогодні вже оцифровано 760 видів публічних послуг. Минулого року цифровими послугами скористалися 10 млн громадян.
Шавкат Мірзійоєв зазначив, що настав час переходити до наступного етапу – побудови Цифрового уряду. Перш за все, цифровізація має охопити найпопулярніші сфери: освіту, охорону здоров'я, будівництво та комунальні послуги.
Особлива увага була приділена розвитку технологій штучного інтелекту. Згідно з Указом Президента від 14 жовтня 2024 року затверджено стратегію розвитку ШІ до 2030 року. На розвиток інфраструктури в цій сфері виділено $50 млн.
Мета – створити національну модель штучного інтелекту та навчити 1 мільйон спеціалістів.
Міністр цифрових технологій доповів про поточні етапи реалізації цього завдання та заходи з удосконалення інфраструктури.
Одним із пріоритетів залишається розширення обсягів цифрових послуг та експортного потенціалу. Поки що основні показники зосереджені в Ташкенті, проте завдяки створеним в країні умовам і вигодам зростає інтерес з боку іноземних фахівців і компаній.
У цьому контексті Президент наголосив на важливості створення привабливого середовища в кожному регіоні з метою більш активного залучення іноземних ІТ-компаній та стимулювання розвитку цифрової економіки на всій території країни.
Теги: Узбекистан IT-послуги модель AI Переглядів: 70