Асоціація "Страховий бізнес" просить депутатів перенести термін реалізації закону "Про страхування"

Ринки 28.06.2024    17:30

Асоціація "Страховий бізнес" (АСБ) звернулася до депутатів Верховної Ради з проханням перенести термін приведення діяльності страхових компаній у відповідність до вимог закону "Про страхування", повідомляють в інформації об'єднання. Згідно з ухваленим 18 листопада 2021 року в новій редакції законом "Про страхування", страховики мають привести свою діяльність у відповідність до його норм до 1 липня поточного року.

"Ми підготували членам парламенту дуже обґрунтовану пропозицію про перенесення цього строку на 1 січня 2026 року", - зазначив генеральний директор АСБ В'ячеслав Черняховський.

Він звернув увагу, що під час підготовки та ухвалення закону планували, що всі обумовлені ним зміни запроваджуватимуть у звичайних умовах відносно стабільної політичної та економічної ситуації. Але через три місяці після його ухвалення почалася повномасштабна військова агресія Росії.

"Зрозуміло, що такі кардинальні зміни неможливі в нових умовах війни і боротьби всієї країни з найбільшою кризою за час її існування", - підкреслив він.

На підтвердження цього Черняховський наводить такі факти, зокрема, те, що переважну більшість нормативних актів НБУ було ухвалено в останню декаду грудня 2023 року, з яких 10 НПА мають надвисокий рівень впливу на всі бізнес-процеси страховиків. Наслідком цих змін у законодавстві та нормативно-правовій базі є необхідність оновлення всіх внутрішніх документів страхових компаній (понад 100 документів із загальним обсягом понад 1 тис. сторінок), розробка нових умов страхування замість правил страхування, форм для всіх договорів страхування, нового програмного забезпечення тощо.

"Виходячи з цього, у страховиків фактично немає технічної та фізичної можливості впровадити всі ці кардинальні зміни за перше півріччя 2024 року, на яке припадає також складання та подання всіх річних звітів у всі державні органи, проведення аудиту фінансової звітності, зборів власників тощо" - наголошується в повідомленні

Як підтвердження наводяться дані опитування, проведеного трьома страховими об'єднаннями (АСБ, ЛСОУ, НАЦУ) у квітні 2024 року щодо готовності до нових норм закону, яке засвідчило, що з 59 страхових компаній, які взяли участь в опитуванні (61% від загальної кількості компаній на ринку, яким належить 86% від загальної суми премій), лише 20% вважали, що вони будуть повністю готовими завершити необхідну модернізацію своєї діяльності до терміну набрання чинності вимогами нового закону.

Закон "Про страхування" також запроваджує нові вимоги до капіталу: мінімальний розмір якого підвищується до 32 млн. грн. або 48 млн. грн залежно від класів страхової діяльності та незалежно від розміру бізнесу й зобов'язань страховика, що негативно впливає передусім на страховиків із українським капіталом, зазначається в повідомленні.

"Такі вимоги ставлять у нерівні умови невеликі (переважно з українськими власниками) та великі страхові компанії. Особливо складно їх виконати регіональним страховикам, зокрема, тим, що працюють в областях, які найбільше постраждали від російської агресії: Запорізька, Харківська, Чернігівська та Одеська області", наголошується в повідомленні.


 

Теги:   закон Страховий бізнес Про страхування Переглядів:   266

Читайте також:

07.12

Одеська митниця оголосила тендер на ОСЦПВ вартістю 60 тис. грн

07.12

Ecolab збільшила розмір квартальних дивідендів на 14%

06.12

Ulta Beauty отримала виручку вищу за очікування, поліпшила прогноз, акції злетіли на 12%