Україна у 2024/25 МР експортує понад 60% агротоварів, незважаючи на обстріли - в.о. міністра

Агро 25.06.2024    10:39

Україна у 2024-2025 маркетинговому році (МР, вересень 2024-го - серпень 2025-го) зможе експортувати більше ніж 60% виробленої агропродукції, незважаючи на постійні обстріли критичної інфраструктури та проблеми з електроенергією, заявив в.о. міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі єдиного національного телемарафону.

"Ми залишаємося експортоорієнтованою країною в частині сільського господарства. Більшість продукції, яку ми вирощуємо, буде експортована. Найімовірніше, це буде понад 60%", - сказав він.

Головною складовою агроекспорту під час повномасштабної війни Висоцький назвав безпечну і доступну логістику.

"Тут військові багато зробили. Але знову бачимо, що ворог не зупиняється, постійно обстрілює, зокрема, південні регіони. Буде активно йти робота, щоб забезпечити цю логістику і необхідний системний доступ критичної інфраструктури до енергетики", - наголосив він.

В.о міністра також нагадав, що багато експортних операцій, наприклад розвантаження, сортування, розподіл, потребують електроенергії.

"Є відповідні рішення уряду, які гарантують, що критична для агросектору інфраструктура може мати доступ до безперебійного постачання електроенергії. Базові об'єкти туди внесені. Робиться все, щоб ці два виклики не зупинили наше виробництво та експорт", - резюмував очільник Мінагрополітики.

Теги:   експорт агротовар Переглядів:   105

Читайте також:

14.07

Урожай літніх зернових у Китаї зріс на 2,5%

12.07

Аграрії України вже намолотили 9,5 млн тонн нового врожаю

12.07

Урожай олійних культур у 2024 р. становитиме 22,5 млн тонн - Укроліяпром